Další prosincová novinka je z Vysokého Mýta

16. 12. 2022Aktuálně vyšlo

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií z SO ORP Vysoké Mýto – VYSOKÉ MÝTO A OKOLÍ Z NEBE

  Dopřejte si putování romantickou krajinou v podhůří Orlických a Železných hor. Ze země vás dokáže překvapit mnohým, pohledem z nebeské výšky však toho poznáte mnohem víc!
 VYSOKÉ MÝTO A OKOLÍ Z NEBE

KRAJINOU, V NÍŽ DÝCHÁ HISTORIE

Povšimněte si, s jakou grácií vás z dálky vyhlíží věž vrcholně gotického kostela svatého Vavřince. Podle ní bezpečně poznáte, že jste zavítali do Vysokého Mýta. Pojďte se s městem a jeho nejbližším okolím seznámit trochu netradičně – z nebeské výše. Vysoké Mýto nechal ve 13. století založit Přemysl Otakar II. jako jedno z věnných měst českých královen. Chcete-li si alespoň trochu představit, jak to tady asi v té době vypadalo, navštivte zdejší náměstí pojmenované právě po městském zakladateli. Nejenže se jedná o vůbec největší čtvercové náměstí v České republice, jeho pravidelný půdorys byl navíc naprosto typickým pro dobu jeho vzniku. Podél historického jádra spatříte také část původních hradeb s dodnes stojícími městskými branami.
Ukázka z knihy leteckých fotografií Vysoké Mýto a okolí z nebe
Zavítejte i do Českých Heřmanic, jednoho z nejstarších sídel tohoto regionu. Perlou tohoto městečka je nepochybně kostel svatého apoštola Jakuba Staršího, který, ač prošel barokní přestavbou, stále hrdě nese původní gotické prvky.
Ukázka z knihy leteckých fotografií Vysoké Mýto a okolí z nebe
Další z vašich zastávek může být Choceň, město rozpínající se po obou březích řeky Tiché Orlice. Tady vás okouzlí nejen barokní kostel zasvěcený Františku Serafinskému, ale také půvabné historické centrum nebo renesanční zámek s přízemními arkádami na nádvoří. Dnes v něm sídlí Orlické muzeum, které vám představí expozice o geologii, paleontologii, archeologii i historii v tomto okouzlujícím regionu.
Ukázka z knihy leteckých fotografií Vysoké Mýto a okolí z nebe
Při poznávání krajiny obklopující Vysoké Mýto, zdejších vesniček, měst nebo přírodních krás zaplaví vaše duše láska. Okouzlením se vám na okamžik zastaví dech a vy s pokorou podlehnete atmosféře těchto pozoruhodných míst, která vám prozradí mnohé zajímavosti ze své historie i současnosti. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe a pozorně poslouchat jejich příběhy.
Ukázka z knihy leteckých fotografií Vysoké Mýto a okolí z nebe
Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Vysokomýtsko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat. Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

Pin It on Pinterest

Share This