Knihu Frýdek-Místek a okolí z nebe jsme pokřtili za svítání na Lysé hoře

8. 08. 2022Křty knih, Novinky

Vzlétněte do oblak a vydejte se tak na putování krajinou, v níž od počátku věků panuje královna Moravskoslezských Beskyd, Lysá hora. Ta, jako laskavá matička, chrání svými úpatími města a vesnice rozeseté v kraji okolo Frýdku-Místku. V kraji nejslavnějšího moravskoslezského zbojníka Ondráše.

Kniha leteckých fotografií  Frýdek-Místek a okolí z nebe vás provede nad místy, kde pramení Ostravice, Morávka a potok Mohelnice, tři nejvýznamnější vodní toky této oblasti. Zavítejte také do samotného centra regionu, města jménem Frýdek-Místek, jímž prochází ona pověstná hranice, kterou vždy mohli lidé bez obav překročit. Tato hranice rozděluje Moravu od Slezska a zároveň Frýdek-Místek spojuje v jeden celek. Vystoupáte i na majestátní vrchol Lysé hory – hory magické, tajemné, opředené mnoha legendami a hory, která od počátku věků stráží Moravu i Slezsko.

Lysá hora
I my jsme se vydali na vrchol Lysé hory, abychom pokřtili knihu leteckých fotografií Frýdek-Místek a okolí z nebe. S kmotry knihy, kterými se stali kolegové z CBS Nakladatelství: Martin Zouzal – regionální projektový manažer, Barbora Šupíková – autorka textů a Bohuš Schwarzbacher – kartograf a redaktor, jsme vyrazili ve 2 hodiny ráno z Mazáku, abychom za svítání byli na vrcholu. Zažít svítání na vrcholu jakékoliv hory je nevšední zážitek a i když nám tentokrát k tomuto dokonalému zážitku bránila nízká oblačnost, samotný výstup na Lysou horu za svitu čelovek i ta magická chvíle, kdy se černá tma začne měnit ve světlo, byli nezapomenutelné.
Knihu jsme pokřtili pivem, které nese v sobě kus pohanského boha Radegasta a které se více než půlstoletí vaří v nedalekých Nošovicích.

Ať má kniha mnoho čtenářů a Radegast nad ní drží ochrannou ruku!

Prolistujte si online knihu Frýdek-Místek a okolí z nebe

Frýdek-Místek a okolí z nebe

Pin It on Pinterest

Share This