Nová kniha Pardubicko z nebe

18. 05. 2020Novinky

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií okresu Pardubice Chcete vědět, jaké záludnosti čekají na pardubickém dostihovém závodišti, která barokní kaple patří k nejkrásnějším u nás a kdo všechno bydlel na Kunětické hoře? Prolistujte touto knihou. Zjistíte, že Polabí skrývá množství jinde nevídaných krás.

Vůně perníku nebo dusot soutěžících koní… Každého hned napadne město Pardubice, které je klenotem a srdcem stejnojmenného regionu. Tento kraj není však znám jen tímto městem, ale nabízí toho spoustu dalšího. Například pohádkový hrad „Kuňka“ zvedající se nad krajinou na Kunětické hoře, půvabný národní hřebčín v Kladrubech nad Labem s pasoucími se koňmi nebo bujnou přírodu, kterou napájí dominantní řeka Labe.

Toto všechno a mnohem více představuje tato kniha. Ne však z pohledu, kterým jsme tento region mnozí poznali, tedy ze země. Představuje ho z pohledu očima pilotů letadel. Z nebe!
Proto, milí čtenáři, neváhejte a nechte se vtáhnout do kokpitu letadla našich letců, kteří nám bezkřídlým umožnili poznat tento region úplně jinak.

V knize si prohlédnete jak z nebe vypadají např. obce Živanice, Mělice – Přelouč, Valy, Jedousov, Choltice, Svinčany, Jezbořice, Čepí, Staré Jesenčany, Moravany, Dolní Roveň, Horní Jelení, Veliny, Holice, Borek, Svojšice, Ráby, Lázně Bohdaneč, Přelouč a další.

Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět tento region z malého letadla.

Kniha potěší každého milovníka Pardubicka, ať už „místního“ nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

 

Prolistujte si knihu PARDUBICKO Z NEBE online

Pin It on Pinterest

Share This