Novinka – Mnichovo Hradiště a okolí z nebe

5. 04. 2022Aktuálně vyšlo, Novinky

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií ORP Mnichovo Hradiště

Když se řekne Český ráj, zaplesá srdce nejednoho turisty, horolezce či romantika. Prolétněte se nad tímto nádherným kusem české země. Zjistíte, že ptákům a letcům máme co závidět.
Mnichovo Hradiště a okolí z nebe

NAD KRAJINOU JAKO Z POHÁDKY

Představte si, že vám právě na zádech narostla křídla. Pomalu jste se vznesli do výšky a vítr vás zanesl až nad jednu ze vstupních bran do Českého ráje, nad Mnichovo Hradiště. Váš pohled upoutají nejen zdejší hrady a zámky, ale i nádherná skalní města v blízkém okolí.

Kouzelné město Mnichovo Hradiště vám otevře vstup do míst, v nichž se tyčí skalní města plná strží a stezek, věží a vyhlídkových plošin, tu a tam potkáte hrad, zámek nebo naleziště drahých kamenů. Ano, je to vskutku pohádkový Český ráj, místo opředené mnoha legendami a příběhy z časů, kdy se zdejšími hvozdy proháněli nebezpeční vousatí loupežníci a na šlechtických sídlech žily spanilé princezny nebo hodovali udatní rytíři. Vydáte-li se do Příhrazských skal, naskytne se vám nezapomenutelná příležitost prohlédnout si komplex skalních měst, jemuž vévodí skalní útvar Kobylí hlava.

Mezi nejvyhledávanější místa Českého ráje patří skalní pevnost Drábské světničky. Na jejích stěnách se zachovaly skalní rytiny dokládající, že se zde kdysi tajně scházeli členové Jednoty bratrské a možná zde i pobývali kališničtí kněží.

Tento malebný region je totiž rájem pro všechny milovníky historie, přírody, fotografování, horolezectví, cyklistiky, pěší turistiky nebo houbaření.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Mnichovo Hradiště a okolí z nebe

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Mnichovo Hradiště a okolí překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

 

Prolistujte si knihu MNICHOVO HRADIŠTĚ A OKOLÍ Z NEBE online

Mnichovo Hradiště a okolí z nebe

Pin It on Pinterest

Share This