NOVINKA – Uherské Hradiště a okolí z nebe

18. 04. 2023Aktuálně vyšlo

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií z edice SO ORP Uherské Hradiště – UHERSKÉ HRADIŠTĚ A OKOLÍ Z NEBE

Prolétněte se nad místy, z nichž vzešli Moravané a která jsou dodnes prodchnuta slávou moravských knížat a především slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, a poznejte nejbližší okolí Uherského Hradiště a Starého Města jinak – z nebeské výše!

Uherské Hradiště a okolí z nebe

KDE LEŽÍ SRDCE SLOVÁCKA?

Představte si krajinu pokrytou hlubokými lesy, z nichž vystupují výrazné vrcholy a strmé skály. Krajinu starodávnou, v níž líté boje sváděly mezi sebou české kmeny a zároveň chránily její poklady před vetřelci ze západu…

Na tuto vcelku jednoduchou otázku nenajdeme úplně jednoznačnou odpověď, protože každý to „srdce“ vidí trochu jinde. Vlastně bychom mohli říci, že celé Slovácko je jedno velké a bohatstvím kulturních tradic žijící srdce Moravy.

V této knize spolu s námi navštívíte jednu část Slovácka, a to okolí Uherského Hradiště. Jako na křídlech ptáků se prolétnete nad Uherským Hradištěm, Starým Městem a Kunovicemi, které tvoří pozoruhodnou sídelní aglomeraci s historií sahající až ke kořenům dějin samotné Moravy. Ano, přesně v těchto místech ležel kdysi proslulý Veligrad, sídlo velkomoravských knížat, kolébka slovanského křesťanství v Českých zemích.

Velehrad - ukázka z knihy leteckých fotografií Uherské Hradiště a okolí z nebe
Velehrad

Uherské Hradiště a jeho okolí však značí mnohem více. Je to překrásná příroda tajuplného hřbetu Chřibů, tamní sevřená údolí a hlubokými smíšenými lesy porostlé kopce, kterými se můžete toulat celý den a konce nenaleznete. Je to romantika podhůří Bílých Karpat s kvetoucími sady, v podzimním slunci zlátnoucí vinice, modravé hladiny vodních nádrží. Jsou to úrodné roviny a vzácné lužní lesy a slepá říční ramena lemující líně tekoucí řeku Moravu.

Hrad Buchlov -  - ukázka z knihy leteckých fotografií Uherské Hradiště a okolí z nebe
Hrad Buchlov

Je to samotné královské město Uherské Hradiště s velkolepým barokním kostelem sv. Františka Xaverského či poklidným areálem Rochus s poutní kapličkou a muzeem v přírodě. Je to Staré Město, jemuž vévodí moderní chrám sv. Ducha vystavěný na největším zdejším velkomoravském sídlišti na straně jedné a rozhledna Šrotík strážící unikátní Kovozoo na straně druhé. Je to archeoskanzen v Modré s unikátní expozicí Živá voda, je to město letectví – Kunovice, Hluk se starodávnou tvrzí, zámek v Uherském Ostrohu vypínající se nad proudící Moravou.

Uherské Hradiště - ukázka z knihy leteckých fotografií Uherské Hradiště a okolí z nebe
Uherské Hradiště

Jsou to štěrková jezera v Ostrožské Nové Vsi lákající ke slastnému lenošení u vody v horkých letních dnech. Jsou to nenápadné vesničky, jejichž zástavba se táhne hluboce zařezanými údolími chřibských kopců, je to zámek Buchlovice a je to především nepsaný král zdejšího regionu – hrad Buchlov. To všechno a mnohem více je severní část Slovácka, jejímž centrem je Uherské Hradiště a která vábí k návštěvě a poznání. Nechte se zlákat!

Ukázka z knihy leteckých fotografií Uherské Hradiště a okolí z nebe
Zámek Buchlovice

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Uherské Hradiště a okolí překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se do Čech a na Moravu rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

Prolistujte knihu UHERSKÉ HRADIŠTĚ A OKOLÍ Z NEBE online

Uherské Hradiště a okolí z nebe