Připravujeme novou knihu Nýřany a okolí z nebe

23. 11. 2020Právě připravujeme

Připravujeme knihu leteckých fotografií z ORP Nýřany – SEVEROZÁPADNÍ PLZEŇSKO Z NEBE

Prolétněte se nad krajinou rozkládající se severozápadně od Plzně. Je tak rozmanitá, až přechází zrak. Ze širokého údolí řeky Mže se postupně zvedá, přibývá lesů a luk, řeka Berounka při východní hranici je rájem vodáků. To a mnohem více si budete moct vychutnat v právě připravované knize leteckých fotografií SEVEROZÁPADNÍ PLZEŇSKO Z NEBE .

Kniha představí každou obec z pohledu ptáků

Rádi byste své obchodní partnery, zaměstnance či zastupitele Vaší obce překvapili originálním dárkem? Chcete jim poděkovat za výbornou práci a dát jim tak najevo, že si jich vážíte? A nebo se chcete prezentovat zcela jiným způsobem, kterým oslovíte širokou veřejnost Nýřanska?

Pak pro Vás máme to pravé řešení. Zapojte se do knihy leteckých fotografií Nýřany a okolí z nebe a získejte tak zajímavý dárek i prezentační nástroj v jednom!

Největší předností knihy Nýřany a okolí z nebe jsou samozřejmě fotografie. Můžete se tak těšit na velmi poutavé snímky ze všech koutů tohoto území. Oproti regionálním knihám máme ještě jednu novinku. Zapojené obce budou mít prezentace vždy u svého snímku v první fotografické části knihy. Na jednom místě tak bude moci čtenář obdivovat krásy Nýřan a přilehlých obcí a zároveň se o nich dozvědět zajímavé informace. Obce, firmy, školy či farnosti pak budou mít svoji vyhrazenou prezentační část, kde si o nich bude moci přečíst jakýkoliv čtenář.

Zaujali jsme Vás? Podívejte se na ukázku Kyjovska z nebe.

Nýřany

Prezentujte se originálním způsobem

Zapojením se do projektu ale nezískáte jen knihy leteckých fotografií Nýřan a okolí. Navíc budete mít možnost se propagovat zajímavým způsobem.

Tým našich kreativních textařů a textařek o Vaší obci, firmě či škole vytvoří poutavý článek, ve kterém představí Vaši historii, činnost i úspěchy široké veřejnosti. Budete tak mít příležitost ukázat, že jste nedílnou součástí regionu Nýřanska. Vaším jediným úkolem bude pouze korektura výsledné podoby. Projektoví koordinátoři s Vámi budou v kontaktu, budou Vás informovat o aktuálním stavu knihy, řešit s Vámi korektury i všechna Vaše přání a potřeby.

Kniha je vyvedena v českém i anglickém jazyce, vychutnají si ji tak i Vaši zahraniční partneři a přátelé. Bez problémů ale můžeme zpracovat i další jazykové mutace Vaší prezentace.

Že se jedná o originální dárek můžou potvrdit i starostové a ředitelé, kteří naše knihy mají – podívejte se na jejich spokojené recenze.

PP Hromnické jezírko

Zapojte se i Vy

Projekt Severozápadní Plzeňsko z nebe startuje právě v těchto dnech. Kniha má ale omezenou kapacitu, proto příliš neváhejte a spojte se s naším regionálním projektovým manažerem Bc. Jaromírem Vonkou na telefonním čísle +420 737 839 891 nebo na mailové adrese .

Případně vyplňte kontaktní formulář a my se Vám ozveme sami.

Nýřany a okolí z nebe

Věděli jste, že…

  • ke vzniku města Úterý se váže známá pověst, podle níž osadu založili němečtí horníci? Pověst říká, že jeden z horníků zabloudil v lesích okolo dnešního Úterý a protože už byl blouděním unavený, tak usnul. Zdál se mu sen o tom, že najde velké naleziště zlata. Když se vzbudil, uviděl havrana, který v zobáku držel zlatý prsten. Horník sledoval, kde havran prsten pustí. Na tom místě pak horník opravdu našel zlato. Z této pověsti je odvozen také znak Úterý, na němž je ve zlatém poli zobrazen kráčející havran se zlatým prstenem v zobáku a nad ním je vyobrazeno paroží s hraběcí korunou.
  • v obci Heřmanova Huť stojí rozhledna vybudovaná z pivovarského vodojemu? Vodojem byl vybudován v roce 1908 pro potřeby pivovaru ve Vlkýši, po zániku pivovaru byl využíván pro zemědělskou produkci do roku 1960. V roce 2011 dostal novou fasádu, bylo přistavěno venkovní schodiště a 21. října 2011 byla rozhledna slavnostně otevřena.
  • v jihozápadní části obce Újezd nade Mží stojí újezdský zámek postavený na místě starší vyhořelé tvrze okolo roku 1650? Dochovaná podoba je výsledkem klasicistních úprav provedených za Karla Schirndinga roku 1817.
  • se traduje pověst, že se pod sutinami Věžky nachází tajná chodba, která vede nitrem skály k podzemnímu jezírku? Tam sedí kachna na zlatých vejcích, připravena je věnovat každému, kdo si vyslechne tři mše, vykoupe se v jezírku a za hlasitého modlení dojde ke kachně. Ta pak vstane a dotyčnému dovolí zlatá vejce odnést. Poté naklade nová.
Zámek Kaceřov
Nýřany a okolí z nebe

Pin It on Pinterest

Share This