Čarovné Horné Považie

9788081442360
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442360
Značka: Čarovné Slovensko
Autoři: Martin Kmeť a kolektiv
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 192
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Žilinský kraj
Kniha vám představí region Horního Pováží od prvních jarních dnů přes hřejivé letní, barevné podzimní až po chladivé dny zimní. I obyčejné místa můžete v této knize vidět jinak, čarovně!
Nechme se převést tímto nádherným regionem fotografy, kteří i obyčejné místa zachytili neobyčejným způsobem, čarovně!

Jen málokde na Slovensku najdeme tolik bohatství na takovém malém území. Tento kraj si již získal srdce mnoha lidí. Hory mu dali půvab, hrady mu poskytli ochranu a řeka Váh mu daroval život. Horní Pováží je kraj, kde se snoubí podmanivá krajina s dávnou historií a srdečností lidí.

Horní Pováží se rozléhá v hlubokém údolí Váhu pod majestátní hradbou okolních hor. Malá Fatra, Súľovské vrchy nebo Javorníky. Z východu na kraj dohlížejí Malofatranští skalní obři - Velký Rozsutec, Malý Rozsutec či Kľak. Ze severu jsou to romantické lazy, roztroušené po svazích Javorníků. K jedním z největších lákadel regionu se však opět hlásí skály. Súľovské a Manínské skály, které se považují se za jednu z nejkrásnějších přírodních krás Pováží i celého Slovenska.

Malebnost zdejších hor umocňují pohádkové hrady. Považský hrad, Lietava, Strečno nebo Starý hrad kdysi hlídali důležité cesty vedoucí podél Váhu. Dnes jsou lákavými, ale i tajemnými turistickými cíli zároveň. Nenáročné výstupy k nim vás odmění okouzlujícími výhledy do širokého okolí.

Své jedinečné kouzlo však má region i zdola. Mohutné kostely, honosné zámečky či zdejší rázovitá kultura. Mimořádně přitažlivá je i horská obec Čičmany s typickými dřevěnicemi ozdobenými malovanými ornamenty. I samotný Váh ve svých vodách skrývá dobrodružství. Při plavbě voru pod hradem Strečno dodnes pocítíte magii legendy o Margitě a Bestii. V jiných místech však Váh dokázal vykouzlit skutečně romantické scenérie.


Tak tedy, vítejte v Horním Pováží. V kraji starobylých hradů, krásných zákoutí a majestátních hor. Vítejte v kraji rozmanitém, v kraji neopakovatelném, v kraji kouzelném.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This