Čarovné Kysuce

9788081442346
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442346
Značka: Čarovné Slovensko
Autoři: Martin Kmeť a kolektív
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 192
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kysuce bez nejmenší pochybnosti patří k nejkrásnějším částem Slovenska. Jméno mají podle řeky Kysuca, která elegantním obloukem obíhá celý kraj.
Kysuce jsou vyhledávaným místem milovníků hor a všeho co k nim patří. V zimě si na svazích nacházejí své místo vynikající sjezdovky. V létě jsou zase hory i doliny protkané sítí turistických stezek, spojujících všechny důležité turistická centra. Podobně i známá cyklomagistrála, která prochází téměř celými Kysucemi a dává možnost poznat zvláštnosti tohoto kraje.
Mezi nimi doslova vyčnívá Slovenský orloj ve Staré Bystrici. A protože je největší dřevěnou sochou na Slovensku, zdaleka nepředstavuje jedinou ukázku šikovnosti a vynalézavosti zdejších dědečků a pradědečků. Jejich díla v podobě nezapomenutelných dřevěnic dodnes stojí ve všech místech. Mnoho ji najdete v Muzeu kysucké vesnice ve Vychylovce, kde kromě nich můžete obdivovat i části jedinečné lesní železnice.
Inspirovali jsme vás vydat se na Kysuce?


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistujte online


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This