Čarovné vody Slovenska

9788081442070
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-81442-07-0
Značka: Čarovné Slovensko
Autoři: Jaroslav Bodnárik
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 172
Jazyk: slovenský, anglický, český
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Slovensko
Poetický příběh o tom, jak se z kapky rosy stává veletok, vyprávěn nejlepšími slovenskými fotografy.

Voda je život. Jakkoli to zní jako klišé, je to neoddiskutovatelná pravda. Dává život nejen nám, ale i celé zemi, rostlinám a živočichům. Nakonec, život v ní pravděpodobně i vznikl. Voda má magickou přitažlivost. Stačí se v myšlenkách vrátit do dětství. Jako každé dítě, ani já jsem se nevyhnul žádné kaluži a veškerý volný čas trávil při loďkách nebo vrbové udicí proseděl na břehu řeky celé hodiny. Uznej sám, vážený čtenáři, že tento pocit jen tak lehce člověka neopustí a něco z toho dítěte v tobě zůstalo doposud. Ať už hledíš na klidnou hladinu podvečerního rybníka, nebo na rozbouřenou jarní Riavu, je těžké od vody odtrhnout oči.

Voda je bohatství. Mimoděk mě napadá užaslé svolání mé kamarádky z Polska nad jednoduchou studánkou na konci našeho sadu: "Martin, to bogatstwo." V této jednoduché větě jsem najednou pochopil mnoho věcí. Nejen to, že tento prostý pramen může být v budoucnu cennější než hrouda zlata, ale i to, v jaké úžasně bohaté zemi žiji. Množství pramenů, studánek nebo minerálních zřídel mě naplňuje pocitem klidu a oprávněné pýchy. Neznám hezčí pocit než moci se při toulkách lesem napít z potoka pod Nízkými Tatrami. A právě o tom je tato kniha. Vzdát hold tomuto bohatství a zároveň se kochat v zázraku proměny pramínku kdesi zpod Tater v majestátní řeku Váh, Hron či Dunaj.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This