Čarovný Liptov

9788081442223
499 Kč
Vyprodáno
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442223
Značka: Čarovné Slovensko
Autoři: Martin Kmeť, Adriana Drugová
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 256
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Žilinský kraj
Jeden z nejatraktivnějších, nejnavštěvovanějších a nejmalebnějších regionů Slovenska vám přinášíme na kouzelných fotografiích, které potěší vás, vaše přátele, ale určitě i návštěvníky ze zahraničí, kterým bude tento region ukázán jinak, čarovně!

Nechme se provést tímto nádherným regionem fotografy, kteří i obyčejné místa zachytili neobyčejným způsobem. Je co obdivovat, Liptov je kraj, na který může být zdejší obyvatel právem hrdý.

"Liptovská Mara vypadá každou minutu dne a každý den roku jinak - neotřela. Nebo paprsky slunce, jednou ostře řezající odcházející bouřkové mračno nebo jindy měkce zalévající malebné liptovské vesničky. Ano, takový je Liptov. Jednou drsně vášnivý, jindy něžně objímající. Touto knihou vzdáváme hold všem milovníkům Liptova, fotografům, kteří nesčetněkrát mokli, mrzli či probděli noci, aby nám přinesli svědectví o této nádherné zemi."
Mgr. Martin Kmeť - autor / designér / redaktor edice Čarovné Slovensko


Liptov je regionem Slovenské "NEJ". Asi v žádném jiném regionu těch "NEJ" nenajdete tolik, jako v tomto kraji na severu Slovenska. Nachází se zde největší slovenská vodní nádrž (Liptovská Mara) i nejvyšší pohoří (Vysoké Tatry). Protéká jím nejdelší slovenská řeka (Váh) a stojí zde nejvýše položený slovenský hrad (Liptovský). K Liptovu patří náš nejstarší (Tatranský národní park) i největší (Národní park Nízké Tatry) národní park. Na liptovské půdě roste nejstarší chráněná rostlina (plesnivec) a pod ní se větví největší slovenský jeskynní systém (v Demänovské dolině) a ztrácejí se chodby nejhlubší slovenské jeskyně (v Jánské dolině). Naopak, můžete se zde vykoupat v nejvýše položeném termálním koupališti (Liptovský Ján).

To vše a ještě mnohem více můžete objevit na Liptově. Jednoduše stačí sednout na nejbližší vlak či autobus a navštívit ho. V kterémkoliv ročním období.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistovat online


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This