Čarovný Novohrad

9788081442117
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442117
Značka: Čarovné Slovensko
Autoři: Martin Kmeť, Adriana Drugová, Martina Bakšová
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 208
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Banskobystrický kraj

Kniha vám představí region Novohradu od prvních jarních dnů přes hřejivé letní, barevné podzimní až po chladivé dny zimní. I obyčejné místa můžete v této knize vidět jinak, čarovně!

Málokterý kraj se může pochlubit tolika cennými skvosty jako právě Novohrad. Zřejmě to tak viděli i konšelé minulých století, kdy zde dali vystavět tolik tajemných hradů a zámků, které můžeme dosud obdivovat. Přesto je Novohrad i regionem kontrastů. Najdete zde nejen husté lesy a v kopcích schované vesničky v jeho severních částech, ale i úrodné pole s roztroušenými samotami v jeho jižním cípu. A tak, jak se mění krajina z kopců více k zemi rovinaté, tak se jazyk slovenský střídá s jazykem jižních sousedů, s maďarským.

Přirozeným centrem Novohradu je město Lučenec. Historickému jádru dominuje dvojice kostelů, ale snad největší klenot leží mírně opodál. Impozantní secesní synagoga ohromí svou velikostí a půvabem. Dnes slouží jako multikulturní stánek včetně expozice dědictví židovské kultury. Jedním z největších a nejkrásnějších parků na Slovensku je právě ten v Lučenci. Skutečně kouzelné místo jako stvořené na příjemné procházky.

Pohlazením pro oko i duši jsou klidné vody nádrží Ružiná, Málinec, Ľadovo či Ľuboreč. Díky teplé vodě je Ružiná i jedním z oblíbených rekreačních center. Podmanivá je však i atmosféra místních vinic. Rozlehlé lány vinic a na nich visící šťavnaté hrozny, které ještě projdou dlouhou cestu, než se z nich stane nápoj bohů. Během této cesty do nich každý vinař vloží celé srdce i duši, abyste si mohli vychutnat to nejlepší víno.

Tak tedy, vítejte v Novohradě. V kraji bohaté historie, krásných zákoutí a lahodného vína. Vítejte v kraji rozmanitém, v kraji neopakovatelném, v kraji kouzelném.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Prolistujte online


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This