Čarovný Spiš

9788081442599
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442599
Značka: Čarovné Slovensko
Autoři: Martin Kmeť, Adriana Drugová
Rok vydání: 2020
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 296
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Spiš byl historicky bohatým regionem a toto bohatství je dodnes viditelné a hmatatelné. Ne nadarmo se o Spiši mluví jako o klenotnici umělecko-historických památek. A jak už to bývá, krásné díla člověka často vznikají v krásné scenérii, protože prostředí nás prostě silně ovlivňuje a inspiruje.
Přírodou mistrně ztvárněná spišská krajina nepopiratelně patří mezi to nejkouzelnější, co na Slovensku je. Její hranice na samém počátku vytvořily kamenné štíty Vysokých Tater, pohádkové meandry dravého Dunajce, jedinečný Šariš, měkkým kobercem stromů přikryté kopce Spišského rudohoří, Levočských vrchů a výrazný hřbet Braniska. Rozlehlou kotlinu, která je životem překypujícím srdcem Spiše, v současnosti obklopuje ne méně než čtveřice národních parků.

Vydejte poznávat tento region "čarovně". Tato kniha vás provede krajem Spiše zcela jiným pohledem a vzbudí ve vás touhu vydat se prozkoumávat krásy země, která nabízí poznatky, zážitky a emoce.

Od zajímavé historie přes UNESCO chráněný Spišský hrad, Spišskou kapitulu či vzácný kostelík v Žehři, polozapomenuté nádherné zámečky až po zajímavé přírodní úkazy - krásné strmé srázy v Slovenském ráji a na druhé straně blízko se tyčící majestátní Vysoké Tatry s možností vysokohorské turistiky.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistujte online


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This