České hrady a zámky z nebe - 1. díl - Západní Čechy

978-80-88427-10-0
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-10-0
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Lubomír Sedlák, Radka Srněnská a CBS Flying Team
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Milan Paprčka, Ing. Matúš Krajňák, Ing. Jakub Chovan, Ing. Kamil Glovňa, Ing. Ivana Krchnavá, Radek Štěrba, Alice Šplíchalová, Petra Seifertová, Radovan Trnka, Ondřej Javořík, Peter Cíger), Balony.cz Vladimír Ekrt, archiv MO Plzeň 5 – Křimice, archiv hradu Vildštejna
Autoři textů: Radka Srněnská, Mgr. Jarmila Buchtová, Mgr. Barbora Šupíková, Bc. Marie Machů
Rok vydání: 2021
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 136
Vazba: Pevná
Jazyk: čeština, angličtina
Země: Česká republika
Materiál: Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě

Další díl z edice Hrady a zámky z nebe - kniha leteckých fotografií hradů a zámků Čech - 1. díl Západní Čechy

Česko z nebe

Západní Čechy, toť krajina starodávná, jejíž tvář od nepaměti dokreslují siluety hradů a jejich zřícenin, starodávných tvrzí i vznešených zámků. Prolétněte se nad nimi a poznejte je tak, jak mohou jen ptáci a piloti. Z nebe!
V této knize Vám ukážeme hrady, zámky a také tvrze z oblasti západních Čech, skvosty různých stavebních slohů, ať již gotické, barokní, renesanční, ale i slohů kombinovaných či neurčitých a neurčitelných. Podívejme se společně na krásné fotografie svědků naší bohaté minulosti. A že jich ve svém okolí máme! Všechny památky dávných i méně vzdálených časů jsou něčím zajímavé a jedinečné. A z pohledu ptáků – z pohledu z nebe – vždy nádherné.

Proleťme se nad malými tvrzemi, ze kterých nižší šlechta spravovala a bránila své okolí.
Pohleďme na více či méně zachovalé, ale vždy majestátní hrady, půvabné zámečky, skvostné zámky. Pohleďme a žasněme. Žasněme nad šikovností a nápaditostí našich předků. Jaké to úžasné stavby dokázali s tehdejšími znalostmi a technickými vymoženostmi vybudovat!

V knize České hrady a zámky z nebe - 1. díl - Západní Čechy uvidíte netradičním pohledem ptáků a pilotů 81 hradů, zámků nebo zřícenin. Ke každému objektu si můžete přečíst i jeho pověst.

Najdete zde ty nejznámější hrady a zámky jako je hrad Kašperk, Velhartice, Švihov, Rabí, Horšovský Týn, zámek Žinkovy, Kozel, Zbiroh, Seeberg nebo hrad Loket a Bečov nad Teplou, ale i méně známá místa, o kterých se v knize dozvíte možná poprvé - zámek Horní Chlum, Běšiny, tvrz Čachrov, zámek Chudenice, zámek Nalžovy, Žihobce, zřícenina hradu Vlčtejn, hradiště Hůrka, zámek Křimice, zámek Trpísty, nebo hrad Vildštejn.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistovat knihu


Tato kniha je určená milovníkům hradů a zámků Čech a také létání a letecké fotografie. Užijte si, prosím, nebeské pohledy na skutečné historické skvosty. Přejeme Vám příjemný kulturní a estetický zážitek.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Kniha je dalším pokračováním ke knihám Moravské hrady a zámky z nebe a Slezské hrady a zámky z nebe


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This