České hrady a zámky z nebe - 3. díl, Východní Čechy

978-80-88427-76-6
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-76-6
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Radka Srněnská, Ing. Lubomír Sedlák a CBS Flying Team
Autoři fotografií: Str. 160
Autoři textů: Radka Srněnská, Mgr. Barbora Šupíková, Bc. Marie Machů, Bc. Lucie Marková Holíková
Rok vydání: 2022
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 160
Vazba: Pevná
Jazyk: čeština, angličtina
Země: Česká republika
Materiál: Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě

Další díl z edice Hrady a zámky z nebe - kniha leteckých fotografií hradů a zámků Čech - 3. díl Východní Čechy

Česko z nebe

Zastavte na chvíli běh svých myšlenek, oprostěte se od starostí všedních dnů a dopřejte si malé potěšení. Potěšení z dávných příběhů, legend a netradičního pohledu očima ptactva nebeského na někdejší šlechtická sídla, která dokreslují krásu krajiny východních Čech. Příjemný zážitek!

JAKO PERLY V NÁHRDELNÍKU
Hluboké a neprostupné hvozdy pokrývaly kdysi krajinu východních Čech, divoké řeky se dravě řítily svými koryty, nad nimiž se tyčila strmá skaliska hor, v říčních nivách se díky přirozeným záplavám hromadila úrodná půda… Pak přišel člověk a postupně začal dávat řád této divočině a přetvářet si krajinu k obrazu svému.

Nabízíme vám netradiční pohled na panská sídla slavných i méně známých šlechtických rodů, které jsou spjaty s rozvojem krajiny východních Čech. Za Pernštejny a něžnou renesancí se vypravíme do Pardubic nebo do Litomyšle, kterýžto zámek postavený ve stylu italských sídel byl darem Vratislava z Pernštejna jeho milované ženě Manrique de Lara. V Kladrubech nad Labem zjistíte, jak velký význam zde byl přikládán hřebčínu a starokladrubským koním. Za tajemstvím Železných hor, v nichž už staří Keltové těžili a zpracovávali kovy, se vydáme například na tajuplnou zříceninu hradu Oheb, shlížející se v modravé hladině vodní nádrže Seč, anebo na romantický zámek ve Slatiňanech, kde život byl – stejně jako v Kladrubech – silně provázán s chovem koní. Drsnou krásu Orlických hor a jejich podhůří zjemňují takové skvosty, jako jsou zámecká sídla v Novém Městě nad Metují, Častolovicích nebo Opočně, romantické Posázaví dodnes střeží hrady slavných jmen Lipnice nebo Ledeč nad Sázavou...

Jsou jako perly skvostného náhrdelníku a jen stěží lze vybrat, která je ta nejkrásnější a nejvzácnější. Snad kudrnatý novohradský zámek? Anebo dáte přednost renesančnímu klenotu v Moravské Třebové, strohé gotice hradu Kost, barokně impozantní Karlově Koruně, romanticky členitému Hrádku u Nechanic, malebnému zámku ozdobenému čtyřmi věžemi v horském Vrchlabí anebo na skále se tyčícímu Valdštejnu, jehož název napovídá, kdo kdysi ovládal tuto část východních Čech?

Každé z těchto sídel je něčím výjimečné, každé z nich je nepostradatelným dílkem ve skládačce mapující dějiny rozsáhlého východočeského území. Z kterého konce a kterým tím dílkem začít skládat? To necháme na vás. Snad vám tato kniha bude dobrým rádcem a snad se stane i inspirací k výletům po šlechtických sídlech východních Čech…

Zvenku Vám hrady a zámky představí tato knížka, dovnitř už musíte sami 🙂

V knize České hrady a zámky z nebe - 3. díl - Východní Čechy uvidíte netradičním pohledem ptáků a pilotů přes 80 hradů, zámků nebo zřícenin. Ke každému objektu si můžete přečíst i jeho pověst.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Tato kniha je určená milovníkům hradů a zámků Čech a také létání a letecké fotografie. Užijte si, prosím, nebeské pohledy na skutečné historické skvosty. Přejeme Vám příjemný kulturní a estetický zážitek.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Kniha je dalším pokračováním ke knihám:

Moravské hrady a zámky z nebe,

Slezské hrady a zámky z nebe

České hrady a zámky z nebe, 1. díl - Západní Čechy

České hrady a zámky z nebe - 2. díl - Jižní Čechy


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This