Českolipsko z nebe

SKU 978-80-88259-40-4
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu

Kniha leteckých fotografií okresu Česká Lípa

Česko z nebe

Kniha leteckých fotografií okresu Česká Lípa aneb od Bezdězu po „českou Meteoru“. Kniha Českolipsko z nebe je dalším kamínkem v mozaice knih z regionů Česka - edice Česko z nebe, v níž přibližujeme jednotlivé české regiony pohledem letce.
Českolipsko je lesnatý kraj plný zajímavých skalních útvarů a špičatých kopců. Kniha ho ukazuje ve zcela jiných pohledech, než je běžné - očima ptáků nebo pilotů.
Uvidíte například Bezděz s Máchovým jezerem, podvečerní pohled na Českou Lípu, nebo na „českou Meteoru“, jak si městečko Sloup s klášterem na skále pojmenoval autor Milan Paprčka.
Prostřednictvím této knihy se proletíte nejen nad zámkem Zákupy nebo hradem Houskou, uvidíte dům srostlý se skálou v obci Zahrádky. Zajímavé jsou kompozice snad každé obce Českolipska se zajímavými kopci v pozadí.

V knize najdete letecké záběry na Českou Lípu a její dominanty, obce a města Ralsko, Stráž pod Ralskem, Mimoň, Bohatice, Cvikov, Drnovec, Krompach, Sloup v Čechách, Nový Bor, Skalice u České Lípy, Žandov, Horní Police, Kravaře, Dubá, Jestřebí nebo Doksy, hrady Vertenberk, Ronov, rybníky Radvanecký, Heřmanický, Novozámecký nebo Panskou skálu u Kamenického Šenova.

Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět region Českolipska z malého letadla. Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.
Kniha potěší každého milovníka Českolipska, ať už "místního" nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.
Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Prolistovat online

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This