Židlochovicko a Pohořelicko z nebe

978-80-88427-83-4
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-83-4
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Milan Paprčka, Jakub Chovan a Juraj Jankovič
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Milan Paprčka, Bc. Simona Paprčková Nádaši, Ing. Juraj Jankovič, Ing. Kamil Glovňa, Ing. Jakub Chovan, Radovan Trnka)
Autoři textů: Marcela Kaniová, Radka Srněnská, Bc. Marie Machů
Rok vydání: 2022
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 128
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický
Země: Česká republika
Kraj: Jihomoravský kraj
Materiál: Vytištěno na papír s certifikací FSC - papír ze zodpovědných zdrojů

Kniha leteckých fotografií z SO ORP Židlochovice a Pohořelice

Česko z nebe

Dyjskosvratecký úval je velmi zajímavý z hlediska přírodního i historického. Dopřejte si poněkud netradiční pohled na Židlochovicko a Pohořelicko a poznejte tento region jinak. Z nebes!

PŘELET NAD PRASTARÝMI SKVOSTY

Pojďte se s námi prolétnout nad zvlněnou krajinou Židlochovicka a Pohořelicka, v níž vás okouzlí něžná příroda, milé vesničky i zdejší architektonické perly. Věřte, že si tuto oblast nade vše zamilujete.

Své nebeské putování nezačnete nikde jinde než v Židlochovicích, vinařském městečku, do něhož častokráte zavítal Tomáš Garrigue Masaryk. Nejlépe si je prohlédnete z Akátové rozhledny. Při dobré viditelnosti dokonce v dáli spatříte kouř stoupající z chladicích věží jaderné elektrárny Dukovany. Z Židlochovic je to jen, co by kamenem dohodil do vesničky jménem Hrušovany u Brna. S tamní půvabnou vlakovou stanicí, zprovozněnou za vlády císaře Ferdinanda, sousedí bývalá cukerní rafinerie. Po požáru v roce 1915 se stala nejmodernějším cukrovarem v českých zemích.

Vaší další zastávkou při vzdušné pouti budou Pohořelice, kde vás již z dálky přivítá jednoduchá a zároveň velmi elegantní věž raně gotického kostela svatého Jakuba Staršího, jenž později prošel úpravami ve stylu renesance. V jeho interiéru můžete spatřit unikátní gotické fresky znázorňující světce, starozákonní proroky i donátory kostela ze šlechtických řad. Proletíte se ovšem také nad Pohořelickými rybníky, které kolem města začali zakládat páni z Pernštejna a šlechtický rod Žabků. Věděli jste, že Pohořelický kapr získal svoji ochrannou známku dříve než kapr Třeboňský? Další významnou vodní plochou na Pohořelicku je uměle vytvořená vodní nádrž Nové Mlýny, kterou zná nejen každý návštěvník Pasohlávek – obce v celé republice populární především díky velkolepému aquaparku Aqualand Moravia, kde si spoustu zábavy užijí všichni vodomilové, a to bez rozdílu věku.

Opodál váš zrak jako magnet přitáhne kostelík na ostrůvku uprostřed vodní hladiny Novomlýnské nádrže. Je zasvěcený svatému Linhartovi a zůstal jedinou památkou na vesničku Mušov, jež musela být při stavbě velkolepého vodního díla zatopena. Vaší poslední zastávkou na vzdušné plavbě bude Rajhrad, město pyšnící se především dvěma kláštery. Ten starší, benediktinský, vznikl podle projektu významného barokního architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela a řadí se k nejstarším klášterům na Moravě. No posuďte sami, není architektura na Pohořelicku a Židlochovicku skutečně krásná?

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Židlochovicko a Pohořelicko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Židlochovicko a Pohořelicko z nebe


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This