Čarovné Stredné Považie

9788081442353
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442353
Značka: Čarovné Slovensko
Autoři: Martin Kmeť a kolektiv
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 208
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Trenčiansky kraj

Kniha vám představí region Středního Pováží od prvních jarních dnů přes hřejivé letní, barevné podzimní až po chladivé dny zimní. I obyčejné místa můžete v této knize vidět jinak, čarovně!

Střední Pováží je jeden z nejkrásnějších, nejpestřejších a nejmystičtějších regionů Slovenska. V tomto vrchy lemovaném údolí, plném hradů a zřícenin, je opravdu co dívat. Takový malý kus území a taková různorodost. Vždyť uznejte!


Za Piešťany se cítíte skoro jako v nížině, jen v dálce vidíte klesající svahy Malých Karpat a Strážovské vrchy za zády ještě nejsou v plné síle. Kousek dál směrem na Myjavu je zase země jiná. Pověstné kopanice mají navzdory těžkému životu svou poezii.

Čím dále půjdete na sever, bude mít země divočejší ráz. Vždyť se jen podívejte na Vršateckou soutěsku nebo hluboké, ale životem kypící doliny Strážovských vrchů. Určitě objevíte mnoho nádherných zákoutí, které se do této knihy nedostali.

Při svých toulkách samozřejmě nezapomeňte na zvláštní až bizarní zříceniny hradů. Kromě nejznámějšího Trenčínského nemůžete minout do skály vrostlý Vršatec nebo Tematín s krásným výhledem. Nezapomeňte ani na Skalku nad Váhom nebo na Haluzickou soutěsku, takové unikáty nikde na Slovensku nenajdete.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This