Bánovce nad Bebravou a okolie z neba

9788081442476
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442476
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Nina Vavrová, Radovan Trnka
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 168
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Trenčiansky kraj
Vychutnejte si krásy Bánovce nad Bebravou a jeho okolí, jak jste je možná nikdy neviděli. Jedinečným pohledem z nebe!
Na leteckých snímcích uvidíte zajímavé obce a okolní přírodu. Tato kniha nabízí unikátní pohled na dobře známá místa, které při pohledu shora mohou přinášet zcela nový zážitek.
V okolí soutoku Bebravy a Radiše byli naši předkové už velmi dávno. Kraj byl chráněn i hradbami Strážovských vrchů a Považského Inovce. Vzkvétaly zde řemesla, jako soukenictví, tkalcovství či obuvnictví. Po 2. světové válce se Bánovce staly průmyslovým centrem regionu. V roce 1958 zde začala psát svou historii i první slovenská automobilka - legendární Tatra.
S Banovci a okolím je spojených i několik významných osobností. V nedalekém Uhrovci se narodil jeden z největších Slováků - Ľudovít Štúr. Shodou okolností se v témže domě narodil i Alexander Dubček.
Nedaleko Uhrovce nad Uhrovským Podhradím se na strmé skále nad hlubokými lesy Strážovských vrchů tyčí zřícenina hradu Uhrovec. V tichu okolních hor si četné příběhy hradních zdí vychutnáte nejlépe. Jakýmsi bonusem jsou vskutku podmanivé výhledy na široké okolí. Při toulkách Bánovským regionem určitě nevynechejte Strážovské vrchy. Nejsou přeplněné turisty a najdete zde skutečně výjimečné zákoutí.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This