Chebsko z nebe

978-80-88259-86-2
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88259-86-2
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Radka Srněnská, CBS Flying Team
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Ing. Matúš Krajňák, Radovan Trnka, Milan Paprčka, Simona Nádašiová, Ing. Kamil Glovňa, Ing. Jakub Chovan), Jindřich Fajmon, Michal Dorunda, Toni Dusek
Autoři textů: Radka Srněnská, Mgr. Jarmila Buchtová
Rok vydání: 2021
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 128
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický, německý
Země: Česká republika
Kraj: Karlovarský kraj

Kniha leteckých fotografií okresu Cheb

Česko z nebe

Kde byl zavražděn Albrecht z Valdštejna, kolik barev může mít někdejší solné jezero a kde všude probublávají bahenní sopky? Toto vše a mnohem více vám prozradí tato kniha. Hezký zážitek!


MINERÁLNÍ PRAMENY, SOPKY I DÁVNÁ HISTORIE

Nejzápadnější území České republiky je významné svým přírodním bohatstvím i historickými a kulturními památkami. V dávné minulosti tuto krajinu pokrývaly neprostupné hvozdy a stopy lidského osídlení lze vysledovat až do doby kamenné.

Otevíráte knihu plnou nečekaných záběrů, které umožňují vše vidět z jiného úhlu pohledu. A pohled shora dovede skutečně překvapit i uchvátit. Volná krajina i hustě obydlené oblasti pak mají jinou dynamiku a architektura větší dosah. Naši předkové nás nepřestávají udivovat krásnou geometrií staveb, silnic i cestiček.

V dávných časech byl hlavním slovanským hradištěm samotný Cheb, založený v devátém století. Město Cheb má tedy dlouhou a slavnou historii. Jeho střed je památkovou rezervací s úctyhodně velkým množstvím památek. Cheb leží mezi dvěma přehradami – Skalkou a Jesenickou nádrží. Na vzdálenějším břehu jesenického jezera leží ves Doubrava známá lidovou architekturou, ve skanzenu tu najdete hrázděné domy chebského typu. Celá oblast Chebska je geomorfologicky poměrně rozmanitá, zahrnuje Chebskou pánev, pohoří Smrčiny, kde Lubská vrchovina je nejvýchodnějším celkem Smrčin a na ni již navazují Krušné hory, a také část Slavkovského a Českého lesa.

Oblast Chebska je známá především díky minerálním pramenům a lázeňství, jehož centrem jsou Františkovy Lázně. V okolí Chebu a Františkových Lázní najdeme mnoho zajímavých koutů jako třeba přírodní rezervaci Soos či hrad Ostroh - Seeberg a skalní hrad Vildštejn ve Skalné. Malebná krajina bublajících minerálních pramenů v okolí Mariánských Lázní láká k pěším i cyklistickým výpravám. Tuto krajinu si zamiloval i Johann Wolfgang Goethe, který rád navštěvoval spoustu míst, jmenujme alespoň Goethovu skalku u Hazlova.

V knize si prohlédnete jak z nebe vypadají nejen města Cheb, Františkovy a Mariánské Lázně, ale i další půvabné obce, městečka, hrady (Cheb, Seeberg, Vildštejn), klášter v Teplé, zámky (Starý Hrozňatov, Mostov, Kynžvart), rozhledny (Bismarckova věž, Hamelika) nebo přírodní krásy tohoto regionu.

Uvidíte např. tyto obce a města: Pomezí nad Ohří, Aš, Hranice, Vojtanov, Skalná, Plesná, Luby, Nebanice, Tuřany, Lipová, Milíkov, Dolní Žandov, Lázně Kynžvart, Velká Hleďsebe a další zajímavá místa tohoto regionu.

A je toho mnohem víc, co v knize uvidíte netradičním pohledem. Přesvědčte se a prolistujte si knihu online.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Chebsko z nebe

Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět tento region z malého letadla.

Kniha potěší každého milovníka Chebska, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve třech jazycích - v českém, německém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This