Chomutov a okolí z nebe

978-80-88427-30-8
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-30-8
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Radka Srněnská, Alice Šplíchalová a Radek Štěrba
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Alice Šplíchalová, Radek Štěrba, Peter Cíger, Ing. Matúš Krajňák, Ing. Kamil Glovňa, Peter Bothár), Archív obce Málkov
Autoři textů: Mgr. Barbora Šupíková, Radka Srněnská, Bc. Marie Machů
Rok vydání: 2022
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 112
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický, německý
Země: Česká republika
Kraj: Ústecký kraj
Materiál: Vytištěno na papír s certifikací FSC - papír ze zodpovědných zdrojů

https://www.cbs-cesko.cz/project/chomutov-a-okoli-z-nebe/

Kniha leteckých fotografií z SO ORP Chomutov

Česko z nebe

Na straně jedné země odhalená, do níž se neúnavně zakusují obří rypadla, na straně druhé fascinující a podmaňující krása krušnohorských hřebenů a množství zajímavých památek. To všechno a mnohem více je krajina v okolí Chomutova. Poznejte ji z nebe!

KRAJINOU UHELNÝCH DOLŮ

Když se řekne Chomutov, mnoho z vás si jistě představí typické průmyslové město s krajinou zbrázděnou povrchovými uhelnými doly. Pohodlně se usaďte a poleťte s námi zjistit, že zde najdete i velmi zajímavá místa a krásnou přírodu. Zajisté budete velmi mile překvapeni.

Na vlastní oči se totiž přesvědčíte, že historické jádro Chomutova si do dnešních dní zachovalo středověký půdorys, typický pro historické tržní sídlo, a měšťanské domy s pozdně gotickými sklípkovými klenbami, které lemují chomutovské náměstí. Ve zdejším muzeu si prohlédnete expozici lidového umění, která vám představí dřevěné hračky a vánoční tvorbu typickou pro obyvatele české i německé strany Krušných hor. Obdiv si zaslouží rovněž Fialův betlém s významnými stavbami Chomutovska.

Věděli jste, že největší zoo najdete právě tady, v Ústeckém kraji? Je jí Zoopark Chomutov, jehož součástí je také skanzen Stará Ves s hrázděným statkem, roubenkou, kapličkou a větrným mlýnem. Proletíte se i nad Kamencovým jezerem, které je jediným svého druhu na světě.

Váš pohled zavítá také na zelenající se vrcholky Krušných hor, které vás jen utvrdí v tom, jak je tady v okolí Chomutova krásně. Při toulkách touto krajinou v blízkosti hranice s Německem objevíte řadu historicky významných památek i dalších zajímavostí, které vyzařují atmosférou tak poklidnou, že se vám odtud rozhodně nebude chtít vrátit zpátky domů.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Chomutov a okolí z nebe

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Chomutov a okolí překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve třech jazycích - v českém, německém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This