Frýdek-Místek a okolí z nebe

978-80-88427-21-6
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-21-6
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Radka Srněnská, Ing. Jakub Chovan, Ing. Juraj Jankovič
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Ing. Juraj Jankovič, Ing. Jakub Chovan, Ing. Matúš Krajňák, Ing. Kamil Glovňa, Mgr. Soňa Revická, Milan Paprčka), Radovan Chvíla
Autoři textů: Kristýna Hradílková, Radka Srněnská, Bc. Marie Machů, Mgr. Barbora Šupíková
Rok vydání: 2022
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 128
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický
Země: Česká republika
Kraj: Moravskoslezský kraj
Materiál: Vytištěno na papír s certifikací FSC - papír ze zodpovědných zdrojů

Kniha leteckých fotografií z SO ORP Frýdek-Místek

Česko z nebe

Vydejte se na putování krajem zbojníka Ondráše. Krajem, kterému z nebeské výše vládne královna Beskyd Lysá hora a v němž se uprostřed lesů pyšně tyčí zřícenina hradu Hukvaldy. Ze země je překrásný. Ale při pohledu z nebe jím budete doslova uchváceni.

PO STOPÁCH ZBOJNÍKA ONDRÁŠE

Vzlétněte s námi do oblak a vydejte se tak na putování krajinou, v níž od počátku věků panuje královna Moravskoslezských Beskyd, Lysá hora. Ta, jako laskavá matička, chrání svými úpatími města a vesnice rozeseté v kraji okolo Frýdku-Místku. V kraji nejslavnějšího moravskoslezského zbojníka.

Prolétnete se nad místy, kde pramení Ostravice, Morávka a potok Mohelnice, tři nejvýznamnější vodní toky této oblasti. Zavítejte také do samotného centra regionu, města jménem Frýdek-Místek, jímž prochází ona pověstná hranice, kterou vždy mohli lidé bez obav překročit. Tato hranice rozděluje Moravu od Slezska a zároveň Frýdek-Místek spojuje v jeden celek. Původně se jednalo o dvě samostatná města, která se sloučila za druhé světové války a tak to zůstalo dodnes. Díky tomu má Frýdek-Místek některé věci dvakrát, třeba farní kostel nebo historické centrum. Věděli jste, že Frýdku se v minulosti přezdívalo slezské Lurdy? Patřil dokonce k nejznámějším poutním místům ve Slezsku.

Při našem putování vystoupáte na majestátní vrchol Lysé hory. Na jejích stráních měla prý nespočet tajných úkrytů loupeživá tlupa zbojníka Ondráše. Díky nim je nikdo nemohl polapit. Odtud sejdete do vesničky Morávka, v níž si můžete prohlédnout zvlněnou hladinu stejnojmenné vodní nádrže. Nad ní se tyčí kopec Malý Travný, na jehož úbočí si s pomocí místních obyvatel postavili bunkr partyzáni. Zavítejte také do Nošovic, které jsou známé nejen díky pivovaru Radegast, ale také výrobou Nošovického kysaného zelí. Odtud je to už jen co by kamenem dohodil k žermanické přehradě na říčce Lučině.

Při naší nebeské pouti odhalíte, co všechno mohou ukrývat zdejší obce, nahlédnete také trochu do dávné minulosti zdejšího regionu a můžete se pokochat krásou venkovských dřevěných kostelíků i novějších zděných. Nahlédnete do míst, v nichž bohatým i chudým bral Ondráš, vůdce zdejší zbojnické tlupy. Ať se podíváte kterýmkoliv směrem, zjistíte, že Frýdek-Místek se svým okolím opravdu za návštěvu stojí.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Frýdek-Místek a okolí překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This