Hlohovec a okolie z neba

9788081442551
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442551
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Miroslava Daranská, Bohuš Schwarzbacher
Rok vydání: 2020
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 200
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Hlohovec je již několik desetiletí známý jako " město růží". Tuto přezdívku město získalo poměrně nedávno - přibližně v 60. letech minulého století. A úzce souvisí s zdejší zámeckou zahradou ve stylu zahrad francouzských zámků. V tomto období zde ve velkém začaly pěstovat růže, což přetrvalo dodnes. Růže však nejsou jen okrasou zámecké zahrady. Rostou skutečně po celém městě.
Pro samotný Hlohovec to v minulosti znamenalo i jistou prestiž. Růže, nebo květiny obecně, se ve velkém vysazovali zejména v šlechtických sídlech či lázeňských městech. Město, ale zejména region kolem něj je odpradávna známý také jako kraj vína. Cesta nápoje bohů začíná v pohádkových scenériích vinic, sluncem zalitých strání či malebných starodávných sklípků.
V tomto kraji se však nachází i mnoho jiných, méně známých míst, které stojí za poznání. A protože člověk je tvor zvědavý, kouzlo nepoznaného slibuje opravdu jedinečný zážitek.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistujte online

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This