Jablonecko

SKU MM00103
60 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu

Ručně malovaná mapa okresu Jablonec nad Nisou

Malované mapy

Jablonecko je nejmenším a nejlesnatějším českým okresem, který je znám především díky silné sklářské a šperkařské tradici. Vždyť kdo by neznal jabloneckou bižuterii?.


Z uhlířů šperkaři a skláři s mezinárodním ohlasem
Tak nějak zjednodušeně by se dala popsat historie Jablonce nad Nisou, který původně vznikl jako uhlířská osada a seznámit se s ní můžete v Muzeu skla a bižuterie. Najdete tu největší stálou expozici skla a historické šperky, knoflíky či vánoční ozdoby.
V reprezentativní Riedlově vile v Desné je zase instalována expozice pojednávající o rodu zakladatelů zdejších skláren. Jiný pohled na sklářskou tradici nabízí Městské muzeum v Železném Brodě, kde se dozvíte, jak se vyrábělo domácí sklo v 19. století.

Běžný život jizerských horalů mapuje Muzeum Jizerských hor a fanoušci techniky ocení dvě celorepublikově zcela unikátní památkynejstarší fungující vodní elektrárnu a nejstrmější ozubnicovou dráhu. Zatímco Muzeum ozubnicové dráhy najdete v Kořenově v bývalé vlakové stanici, vodní elektrárnu ve Velkých Hamrech. Ta vyrábí energii nepřetržitě od roku 1907 a nedávno zde vzniklo Muzeum obnovitelných zdrojů energie.
Velkým lákadlem nejen pro děti je Muzeum hraček v Jiřetíně pod Bukovou. Pokud však chcete něco skutečně netradičního a regionálního, navštivte Kittelovo muzeum v Krásné. To je poctou stejnojmennému lékaři, který byl v léčbě pacientů přírodními medikamenty natolik úspěšný, že kolovaly legendy o jeho spolčení se s ďáblem.


Kouzelné skalní hrady
Jablonecku jsou takové tři. Největším a nejzajímavějším je bezpochyby Pantheon nad Malou Skálou, který se tyčí nad údolím Jizerky kousek od Turnova. Za návštěvu však stojí i Frýdštejn, nejsevernější hrad regionu, či Návarov u Zlaté Olešnice.


Vyhlídky na ráj z rozhleden
Za nejkrásnější platí novogotická Štěpánka u Kořenova, s jejíž stavbou začal kníže Rohan. V její blízkosti najdeme také Maják Járy Cimrmana s muzeem tohoto velikána. Naopak nejznámější je pravděpodobně Tanvaldský Špičák a nejstarší pak cihlová rozhledna Kopanina. Tu jako jednu z prvních rozhleden nechal postavit Klub českých turistů. Vybrat si však můžete i z dalších jako jsou rozhledny Bramberk, Královka, Proseč či Nisanka. Každá z nich nabízí nový, unikátní a dechberoucí výhled na krásy Českého ráje.
A ráj to opravdu je, nemyslíte?


Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické typografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí.

Malované mapy si ale zachovávají přesnost typografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Jablonecka.


PROHLÉDNĚTE SI INTERAKTIVNÍ PODOBU MAPY

Interaktivní mapa

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu. Najdete zde také QR kód ke stáhnutí interaktivní mapy do mobilu.

Mapa je dvojjazyčná - povídání o zajímavostech v regionu na zadní straně jsou v českém a anglickém jazyce.

Provedení mapy: jako skládaná a jako nástěnná s možností lištování. Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě

Mapu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství je možné dohodnout množstevní slevu na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This