Kladensko a Slánsko z nebe

978-80-88427-42-1
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-42-1
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Alice Šplíchalová, Ing. Lenka Dadoková a Milan Paprčka
Autoři fotografií: CBS Flying Team, Balony.cz Vladimír Ekrt, Ing. Štěpán Ručka, Adam Litera, Michal Puchel, Luděk Šipla, archivy obcí Doksy, Kamenný Most, Kmetiněves, Kyšice, Poštovice a Stehelčeves
Autoři textů: Mgr. Barbora Šupíková, Bc. Marie Machů, Radka Srněnská
Rok vydání: 2022
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 160
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický
Země: Česká republika
Kraj: Středočeský kraj
Materiál: Vytištěno na papír s certifikací FSC - papír ze zodpovědných zdrojů

Kniha leteckých fotografií z okresu Kladno

Česko z nebe

Popusťte uzdu své fantazii a prolétněte se s námi nad regionem, který až dosud mohli spatřit z výšky jen jedinci vyvolení a ptactvo nebeské. Letecké fotografie Kladenska a Slánska se právem mohou řadit k unikátům a vy teď máte jedinečnou příležitost jejich prostřednictvím tento zajímavý region poznat. Tak tedy – vzhůru do oblak!

"Už desítky titulů regionálních leteckých knih poskytují lidem v České republice jedinečný pohled na krajinu. Jen okres Kladno jsme stále míjeli. Jeho půlka totiž leží v řízeném okrsku Letiště Václava Havla, a za běžných okolností sem malé letadlo nepustí. Ale pak do našeho týmu přišla Lenka Dadoková, která je z Kladna, má blízko k letectvu a velmi se chtěla podílet na výrobě knihy svého regionu. A tak jsem podal žádost o schválení nestandardního typu letu na „Řízení letového provozu“. Ta byla schválená a dobře dopadly i dohody s řídícími letů na věži. Bylo to výjimečné létání, na které budu navždy vzpomínat. Chci poděkovat všem pracovníkům ŘLP a řídícím na věži, kteří nám vyšli maximálně vstříc, a tak vlastně umožnili vznik této unikátní knihy. A děkuji také Lence, že mě přemluvila k této akci. Shodou okolností je právě tato kniha 100. knihou z edice Česko z nebe a tento jubilejní titul si Kladensko a Slánsko určitě zaslouží."

Milan Paprčka, spoluautor knihy

ZA PRVNÍMI PŘEMYSLOVCI A UHELNÝMI DOLY

Pojďte se s námi vznést nad krajinu, již z nebeské výšky mohou běžně spatřit pouze zraky pilotů nebo volně poletujícího ptactva. Právě tady na Kladensku a Slánsku se v minulosti usídlila první knížata z rodu Přemyslovců a zanechala zde po sobě několik významných památek.

Prohlédnete si dlouhou planinu na kopci nad městem Libušín, již dnes zdobí původně gotický kostel svatého Jiří a dřevěná barokní zvonice. Kostelík patrně navazuje na svatyni starou více než tisíc let, tato lokalita totiž od pradávna sloužila k pohanským i náboženským rituálům. Ve druhé polovině 10. století vzniklo nad Libušínem přemyslovské opevněné hradiště.

Kladensko a Slánsko je ovšem známé nejen historickými událostmi spojenými s prvními Přemyslovci, ale i svými uhelnými doly. První významnější nález uhlí se koncem 18. století podařil Václavu Burgrovi a Jakubu Opltovi v okolí dnešních Vrapic. Díky naší knize zavítáte také nad bývalý kamenolom ve Vinařicích, kde se od poloviny 20. století těžil po dlouhých třicet let čedič.

Ve Velvarech si připomenete píseň o zatoulaných tolarech, v okouzlení stanete před historickými statky v Třebízi, načerpáte energii z mohutného menhiru jménem Zkamenělý pastýř, věnujete tichou vzpomínku obětem nacistické zvůle, prozkoumáte kouzelná zákoutí Slaného, který je půvabně rozložen pod přírodně velmi zajímavou Slánskou horou.

Při putování Kladenskem a Slánskem objevíte řadu dalších historických, technických i přírodních zajímavostí, které můžete poznávat s námi z výšky nebo se svými blízkými pěšky i na kole.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

PROLISTOVAT KNIHU

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Kladensko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na tato místa rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This