Komárno a okolie z neba

9788081442247
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442247
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Jakub Chovan, Miroslava Daranská, Bohuš Schwarzbacher
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 224
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Nitriansky kraj

Vychutnejte si krásy Komárna a jeho okolí, jak jste je možná nikdy neviděli. Jedinečným pohledem z nebe!

Na leteckých snímcích uvidíte zajímavé obce a okolní přírodu. Tato kniha nabízí unikátní pohled na dobře známá místa, které při pohledu shora mohou přinášet zcela nový zážitek.
Okolí Komárna, podobně jako i celá Podunajská nížina, patří k nejteplejším a nejúrodnějším oblastem Slovenska. Region se rozprostírá v nejjižnější části Slovenska v okolí soutoku Dunaje a Váhu. Právě na tomto strategickém místě vyrostlo samotné Komárno.
Na obranu města sloužil kolosální fortifikační systém, který na území bývalého Rakousko-Uherska, ale ani v celé Evropě neměl obdoby. Vydržel nájezdy Turků, odolal stavovskému povstání i napoleonským válkám. Dodnes na březích obou řek stojí velkolepé hradby, Bastion a pevnosti.
Řeka Dunaj dala život i dalšímu gigantu. Slovenským loděnicím Komárno, díky kterým se již více než 120 let po vodách celé Evropy i světa plují lodě slovenské výroby. Avšak i naopak platí, že nejen Komárno je v celém světě, ale i celý svět je v Komárně. Tedy alespoň Evropa. Na zdejším Nádvoří Evropy totiž najdete na jednom místě typickou architekturu z každé země Evropy.
Životodárná voda hraje v tomto koutě Slovenska mimořádně důležitou roli. Díky ní vznikly vyhlášené patinské lázně. Díky ní tu vzkvétá zemědělství, vinařství či ovocnářství více než jinde. Díky ní se zde rozvinulo mlynářské řemeslo, které nám zanechalo např. i unikátní dřevěný lodní mlýn v Kolárovu. Díky ní to tu překypuje životem. Vždyť Číčovské mrtvé rameno či Ostrovní louky jsou domovem stovek rozmanitých druhů fauny a flóry. V tomto kraji se však nachází i mnoho jiných, méně známých míst, které stojí za poznání.
V této jedinečné knize přinášíme pohled na klidné malebné vesničky kolem Komárna s rozsáhlými vinicemi a úrodnými poli, přírodními rezervacemi, jedinečnými vodními mlýny, na krajinu živenou vodou klidných řek, brázděnou po celý rok čluny a impozantními loděmi. Přinášíme vám v této výjimečné knize řádky o místních lidech žijících, pracujících a svůj domov povznášejících v tomto úchvatném, jižním horkým sluncem obdarovaném kraji.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Prolistovat online

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This