Kutnohorsko z nebe

978-80-88259-56-5
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88259-56-5
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Martina Grznárová, Matúš Krajňák, Ivana Krchnavá
Autoři fotografií: CBS Flying team (Milan Paprčka, Ing. Matúš Krajňák, Ing. Jakub Chovan, Ing. Jakub Chovan, Ing. Kamil Glovňa, Petra Seifertová)
Autoři textů: Radka Srněnská, Martina Grznárová, Dis.
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 128
Vazba: Pevná
Země: Česká republika
Kraj: Středočeský kraj

Kniha leteckých fotografií okresu Kutná hora

Česko z nebe

Vydejte se s námi na putování krajem, který již v dávných dobách proslul svým nerostným bohatstvím. Je to region protkaný vodními toky a cyklotrasami, region oplývající množstvím výjimečných přírodních i architektonických památek – Kutnohorsko.

Na první pohled se krajina Kutnohorska může zdát poněkud monotónní, ovšem už na ten druhý zjistíte, jak rozmanitá je a kolik zajímavostí skrývá. Přirozeným centrem regionu je královské město Kutná Hora, ve středověku nazývané stříbrnou pokladnicí Království českého, s největším drahokamem - chrámem sv. Barbory, která patří mezi vrcholná díla slavného architekta Jana Blažeje Santiniho, právem zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Pohledem z nebe v knize uvidíte klasicistní zámek Kačina s krásným přírodním parkem , v královském městě Čáslavi obklopeném středověkými hradbami nepřehlédneme vysokou věž kostela sv. Petra a Pavla, v jehož kapli byly v roce 1910 nalezeny ostatky Jana Žižky z Trocnova. Řeka Sázava, která je osou jižní části regionu, je jednou z nejoblíbenějších splavných řek v Čechách a právě v této oblasti nabízí množství splavů, jezů, vodáckých zastávek i kempů. Objevte tajemnou historii zámku ve Zruči nad Sázavou, projděte se středověkým městečkem Rataje nad Sázavou, jemuž vévodí gotický hrad pánů z Lipé, prohlédněte si kácovský zámek s proslulým královským pivovarem. A potom se vydejte dál, do nitra krajiny, kde se v oborách zámku Žehušice a Žleby pasou stáda pohádkově vyhlížejících jelenů se zcela bílou srstí a uhrančivě modrýma očima. Je to krajina Jaroslava Vrchlického, jemuž učarovala krása řeky Vrchlice, podél níž se nacházejí stará důlní díla, krajina historická s kulturním i přírodním dědictvím nesmírné ceny, kterou stojí za to objevit


Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět region Kutnohorska z malého letadla. Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.


Kniha potěší každého milovníka Kutnohorska, ať už "místního" nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.
Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Prolistujte online


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This