Liberec a okolí z nebe

978-80-88427-07-0
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-07-0
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Martina Ondrášková, Radka Srněnská a CBS Flying Team
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Milan Paprčka, Ing. Matúš Krajňák, Radek Štěrba, Alice Šplíchalová Ivana Krchnavá, Ing. Jakub Chovan, Ing. Kamil Glovňa), Ing. Štěpán Ručka
Autoři textů: Mgr. Barbora Šupíková, Radka Srněnská, Bc. Marie Machů
Rok vydání: 2021
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 166
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický
Země: Česká republika
Kraj: Liberecký kraj

Kniha leteckých fotografií SO ORP Liberec

Česko z nebe

Liberec se svým okolím ukrývá nepřeberné množství přírodních krás i architektonických památek nedozírné ceny. Ze země je krásný. Pohledu z nebe se však nevyrovná nic!

VÍTEJTE V KRAJI POD JEŠTĚDEM!

Ještěd – hora opředená mnoha pověstmi, od pravěku základní orientační bod v krajině, nepřehlédnutelná dominanta, kterou díky modernímu vysílači pozná i z velké dálky snad každý. Je jakýmsi majákem zářícím uprostřed temných nocí, strážcem a ochráncem okolní krajiny.

Vystoupejte na tu horu, anebo se nechte vyvézt lanovkou, která je v provozu od roku 1933. Bude vám dopřán nejen úžasný výhled na celé Podještědí, ale zároveň budete moci obdivovat nejunikátnější rozhlednu celého Libereckého kraje – horský hotel a televizní vysílač Ještěd.

Pojďte a vydejte se na objevnou cestu tímto zajímavým regionem. A kde začít? Přece v Liberci! Historie tohoto významného správního, kulturního, průmyslového a sportovního střediska celého kraje sahá až do roku 1352. Díky textilní výrobě a především bohatému rodu „textilních baronů“ Liebigů vděčí Liberec za mnohé architektonické skvosty, které tady lze spatřit. V jejich čele stojí bezesporu překrásná novorenesanční radnice z konce 19. století, která je dílem vídeňského architekta Franze Neumanna, anebo budova divadla F. X. Šaldy.

Za unikátem se můžete vypravit třeba do Kryštofova Údolí, kde budete obdivovat nejen kouzelný dřevěný kostel sv. Kryštofa, ale také jedinečný orloj a sbírku betlémů a samozřejmě monumentální 29 metrů vysoký a 230 metrů dlouhý železniční viadukt.

A co víc lze v okolí Liberce spatřit? Do říše starých legend a příběhů vás zavede návštěva hradu Grabštejna a zámku Lemberka, jehož zákoutí dodnes vyprávějí o milosrdné a lidumilné paní Zdislavě, se životem středověkých vladyků se seznámíte na dvorci Curia Vítkov nedaleko Chrastavy. Nezáleží na tom, co máte rádi a co upřednostňujete. Liberec se svým okolím uspokojí úplně každého. Tak tedy putujte, pátrejte a objevujte. Jste vítáni!

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

https://www.cbs-cesko.cz/kniha/liberec-a-okoli-z-nebe/


Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Liberecko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This