Litoměřicko z nebe

978-80-88259-65-7
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88259-65-7
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Milan Paprčka, Iveta Blažková, Pavel Mego
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Milan Paprčka, Ing. Matúš Krajňák, Simona Nádašiová, Petra Seifertová), Pavel Mego
Autoři textů: Bc. Lucie Marková Holíková, Mgr. Martina Oralová
Rok vydání: 2020
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 144
Vazba: Pevná
Země: Česká republika
Kraj: Ústecký kraj

Kniha leteckých fotografií okresu Litoměřice

Česko z nebe

Víte, jak vypadá krajina Českého středohoří z ptačí perspektivy? Kuželové vrcholy objímají mlhy a proplétá řeka Labe. A najdeme zde i mytickou horu Říp. Zachytili jsme někoho na tomto hojně navštěvovaném místě? Neváhejte a prolistujte tuto knihu. Vše a mnohem více se dozvíte v unikátních snímcích.

Otevřete bránu k poznání úchvatného regionu Litoměřicka. Území plné kopců v jinak rovinaté krajině svědčící o dávné sopečné činnosti. Malebná zákoutí řeky Ohře a kaňonovité údolí řeky Labe. Majestátně působící z říceniny hradů lákající k jejich prozkoumání. To vše působí přímo pohádkově.
Není tedy divu, že sem za pěknými záběry míří také filmaři. Prostřednictvím této knihy můžete z ptačí perspektivy obdivovat architektonické skvosty místních měst a obcí. Svým unikátním tvarem vás překvapí historická pevnost Terezín. Proletět se můžete nad Milešovkou a pověstnou horou Říp. Netradiční pohledy zažijete nad zříceninami hradů Hazmburk a Helfenburk.


Z nebe uvidíte i další zajímavá místa Litoměřicka: Mírové náměstí nebo katedrálu sv. Štěpána v Litoměřicích, klášter v Doksanech, zámek nebo zdymadlo v Roudnici nad Labem, rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha na Řípu, vodní kanál Račice, pískovnu Dobříň, zámek v Ploskovicích nebo v Liběšicích, čedičové skály u Jenčic, rozhledny Varhošť u Hlinné nebo tu u Lovečkovic,

Uvidíte obce a města zdejšího regionu, např. Hrobce, Brozany nad Ohří, Budyně nad Ohří, Přestavlky, Straškov-Vodochody, Mnetěš, Horní Beřkovice, Kostomlaty pod Řípem, Krabčice, Hoštku, Drahobuz, Vrutice, Zahořany, Křešice, Úštěk, Miřejovice, Velemín – Milešov, Třebenice, Libochovice, . A je toho mnohem víc, co v knize uvidíte netradičním pohledem.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Prolistujte online


Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět region Litoměřicka a z malého letadla. Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.


Kniha potěší každého milovníka Litoměřicka, ať už "místního" nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This