Malovaná cyklomapa Košice a okolie deťom

9788081442056
129 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-81442-05-6
Značka: Malované mapy
Rok vydání: 2019
Vydání: 1.
Jazyk: slovenský
Země: Slovensko
Kraj: Košický kraj
Materiál: Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě

Ručně malovaná cyklomapa Košice a okolie deťom

Malované mapy

Město Košice a jeho okolí nabízí mnoho možností kam vyrazit na toulky na kole. Cyklistické trasy jsou pohodové, bez těžkých stoupání a s krásnými vyhlídkami a historickými místy.

Pokud se vydáte směrem na východ, určitě byste neměli vynechat Košice, kterým dominuje Dóm sv. Alžběty v historickém jádru města. Určitě se vyplatí navštívit věž Dómu, která nabízí krásný výhled do okolí. Historické centrum Košic je největší památkovou zónou na Slovensku a má opravdu mnoho míst, které stojí za poznávání.

Pokud se vydáte do přírody, v okolí Košic můžete se těšit na různé tajné chodníčky i zajímavé cyklostezky, které jsou pořádně dlouhé, dohromady měří 460 km.
Trasy jsou na některých místech docela pohodlné, ale většina z nich je vhodná spíše pro horská kola. Pokud byste se chtěli vydat na pohodlnou jízdu po okolí, vyzkoušejte lesopark na Furči nebo Bankov a Črmeľskou dolinu, kde najdete asfaltové cesty a zvládnou ji téměř všichni.
V okolí Košic se vyplatí vyrazit do Jasova, kde najdete klášter a Jasovskou jeskyni. Objevíte tajné zákoutí podzemí a krásnou krápníkovou výzdobu. Určitě nevynechejte Zádielskou Tiesňavu nebo se vydejte dále na východ přes Dargovský průsmyk, kde najdete památník a opravdový vojenský tank.
Ať se rozhodnete pro jakýkoliv výlet určitě si nezapomeňte přibalit i naši malovanou mapu, která vám poskytne tipy na výlety v Košicích a v okolí.

A také nezapomeňte na bezpečnost - přilbu, reflexní prvky a chrániče.


Chcete aby vaše dítě nebylo v zajetí počítačových her, tabletů či mobilů, ale aby se i hýbalo a mělo radost z pohybu? Tak neváhejte a začněte s ním aktivně sportovat. Cyklistika může být tou správnou volbou.


Co je na této malované cyklomapě zajímavé a výjimečné?

  • krajina na mapě je zachycena z perspektivy, ve které se snadno orientujete
  • obsahuje bezpečné cyklostezky ověřené Slovenským cykloklubem
  • obsahuje všechny významné zajímavosti regionu
  • pro děti je v mapě i soutěž
  • kresbičky do mapy tvořily děti ze zdejšího regionu a děti z dětských domovů


Partnery projektu jsou: Slovenský cykloklub, nadace Úsměv jako dar, Dětská tour Petra Sagana a další subjekty tohoto regionu.


Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech, popis cyklotras včetně výškových profilů a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu.


Mapu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství je možné dohodnout množstevní slevu na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This