Malovaná cyklomapa Stredné Považie deťom

9788081441707
129 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-81441-70-7
Značka: Malované mapy
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Jazyk: slovenský
Země: Slovensko
Kraj: Trenčiansky kraj
Materiál: Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě

Ručně malovaná cyklomapa Stredné Považie deťom

Malované mapy

Objevujte region Střední Pováží na dvou kolech s pomocí ručně malované cyklomapy Střední Pováží dětem.

Střední Pováží budete zbožňovat. Je zde velké množství hradů, koupaliště i lázně, hory, doliny i nejdelší řeka na Slovensku.
Ze všech stran ho obklopují pohoří. Bílé Karpaty ze severu, Myjavská pahorkatina a Malé Karpaty ze západu, z jihu Podunajská pahorkatina a Považský Inovec a z jihovýchodu Strážovské vrchy.
Nikde jinde si nemůžete prohlédnout nápis, který zanechali římští vojáci. Je v Trenčíně na skále pod hradem. Pochází z roku 179 a mluví jasnou řečí. "Vítězství císařů věnovalo 855 vojáků II. legie z vojska, které sídlilo v Laugariciu. Dal zhotovit Marcus Valerius Maximianus, legát II. legie pomocné ". Římané zde tedy opravdu byli.
Střední Pováží, to jsou festivaly, zábavy, turistika a dobré jídlo na salaších. Dobré sýry a brynza pro všechny mlsouny a slivovice pro dospělé.
Piešťany jsou zase rájem pro cyklisty i ty, kterým chybí zdraví. Vykoupat se zde můžete ve vzácném bahně, ale i normální vodě. Na kole se můžete dostat na okraj státní hranice, do podhradí i na hrad.
Střední Pováží je perfektní v tom, že cyklostezky jsou středně náročné nebo úplně nenáročné, které zvládnete "levou zadní". Ale pokud si řeknete, že chcete pořádně šlápnout do pedálů, máte možnost a z hradů a zřícenin si užijete výhledy do dolin.
Trasy si můžete také rozdělit na menší části a naplánovat si výlety na více dní. Tak můžete být ve čtvrtek na hradě a v pátek si pochutnat na dobrotách na slavnostech ve vesničkách nebo městech. V sobotu se zase svezete do soutěsky a budete přemýšlet, zda se dá zdolat vzdálenost z jedné strany na druhou pořádně dlouhým skokem.
Cyklotrasy si tu najde určitě každý, záleží jen na vás, jestli to bude nenáročná cyklostezka Okruh Hrádockou dolinou, středně náročná cyklotrasa Beckov - Kulháň nebo Napříč Povážským Inovcom (úsek Zelená voda - státní hranice s ČR).
A nezapomeňte na bezpečnost - přilbu, reflexní prvky a chrániče.


Chcete aby Vaše dítě nebylo v zajetí počítačových her, tabletů či mobilů, ale aby se i hýbalo a mělo radost z pohybu? Tak neváhejte a začněte s ním aktivně sportovat. Cyklistika může být tou správnou volbou.

A teď směle šlápněte do pedálů!


Co je na této ručně malované cyklomapě zajímavé a výjimečné?

  • krajina na mapě je zachycena z perspektivy, ve které se snadno orientujete
  • obsahuje bezpečné cyklostezky ověřené Slovenským cykloklubem
  • obsahuje všechny významné zajímavosti regionu
  • pro děti je v mapě i soutěž
  • kresbičky do mapy tvořily děti ze zdejšího regionu a děti z dětských domovů


Partnery projektu jsou: Slovenský cykloklub, nadace Úsměv jako dar, Dětská tour Petra Sagana a další subjekty tohoto regionu.


Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech, popis cyklotras včetně výškových profilů a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu.


Mapu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství je možné dohodnout množstevní slevu na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This