Malovaná cyklomapa Dolný Šariš deťom

9788081442018
129 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Země: Slovensko
Materiál: Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě
ISBN: 978-80-81442-01-8
Značka: Malované mapy
Jazyk: slovenský
Kraj: Prešovský kraj

Ručně malovaná cyklomapa Dolný Šariš deťom

Malované mapy

Objevte region Dolný Šariš na dvou kolech s pomocí ručně malované cyklomapy Dolný Šariš deťom.

Na Dolním Šariši je pro všechny cyklonadšence dosta zábavy. Zde si užijete množství tras pro silniční i horské kola. Cyklotrasy ale nevedou jen k památkám nebo přes lesy.
Prešov, krajské město, můžete zcela jednoduše poznat ze všech stran ze sedla kola. V centru se můžeme podívat do kostelů, zabavit se u starověké fontány, kdy se děti se při ní stále pokoušejí zastavit vodu vystřikující z úst různých zvířátek. I v okolí Prešova je velmi mnoho míst k poznávání a objevování, např. podzemí, které je protkáno tajnými chodbami.

Sabinov je zase maličké městečko. Natáčel se zde film, který vyhrál Oscara v roce 1965 za nejlepší cizojazyčný film. Můžeme si prohlédnout stálou expozici, kde jsou vystaveny různé exponáty, které připomínají natáčení filmu. Na toulkách po okolí narazíme na zajímavý zámeček ve Fričovcích, v obci Brežany zase stojí dřevěný kostelík, který určitě stojí za návštěvu. V okolí je množství hradů, nechybí jeskyně a zejména velmi mnoho minerálních pramenů. O žízni zde zcela jistě nebudete.

I Šarišské speciality jsou fantastické. Všechny prsty si olížete, když ochutnáte „džatky“, „naľešniky“ nebo „mačanku“. Že netušíte, co to je? No právě proto musíme objevit vše, co v dolním Šariši mají.

Nezapomínejte však na bezpečnost - přilba, chrániče a reflexní prvky patří do základní výbavy.

A teď směle šlápněte do pedálů!

Co je na této malované cyklomapě zajímavé a výjimečné?

  • krajina na mapě je zachycena z perspektivy, ve které se snadno orientujete
  • obsahuje bezpečné cyklostezky ověřené Slovenským cykloklubem
  • obsahuje všechny významné zajímavosti regionu
  • pro děti je v mapě i soutěž
  • kresbičky do mapy tvořily děti ze zdejšího regionu a děti z dětských domovů


Partnery projektu jsou: Slovenský cykloklub, nadace Úsměv jako dar, Dětská tour Petra Sagana a další subjekty tohoto regionu.


Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech, popis cyklotras včetně výškových profilů a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu.


Mapu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství je možné dohodnout množstevní slevu na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This