Malovaná cyklomapa Kysuce deťom

9788081441776
129 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-81441-77-6
Značka: Malované mapy
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Jazyk: slovenský
Země: Slovensko
Kraj: Žilinský kraj
Materiál: Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě

Ručně malovaná cyklomapa Kysuce deťom

Malované mapy

Na kolech nebo pěšky zažijete spoustu nových zážitků. Na skok je to do Polska i do Čech. Zažijete tři země najednou a zejména si užijete krásu Slovenská hor. Zjistíte, zda se zde opravdu potulují medvědi, a poznáte tajemné příběhy památek.

Lidé na Kysucích žili již v kamenné době a kromě nich se tu proháněli i pravěké tvory. Nejstarší usedlostí na Kysucích je Kysucké Nové Město, odkud se můžete dívat na nebe z hvězdárny. Nechybí ani staré domky a příběhy lidí, kteří za prací odešli do daleké Ameriky. Ti, kteří zůstali doma, se živili prací na poli, v lese nebo opravovali hrnce. Po stezkách, po kterých se kdysi dávno toulali dráteníci, se vydejte za dobrodružstvím a objevováním mamutů a zkamenělých vajíček dinosaurů.

Ačkoliv Kysuce zabírají sotva dvě procenta z celého Slovenska, najdete zde zábavu během celého roku. Na kole se dostanete všude velmi rychle a v zimě jsou kopce bohatě zasněžené a ve vzduchu se nesou svištivé zvuky lyží.

V obci Makov vyvěrá říčka Kysuca, podle níž je pojmenován celý tento region. Dotýká se hranic s Českou republikou a Polskem. Vydejme se tedy spolu na sever Slovenska, kde začneme objevovat region Kysuce. Čekají nás pořádně vysoké hory, zelené louky i hluboké údolí. Cestu nám budou křižovat potoky a řeky, kde si můžeme ochladit kola našich "ořů" a na chvilku si odpočinout.

Aby vás nic nepřekvapilo, přibalte si do batohu spolehlivou mapu. Z ní si můžete postupně vybírat cyklostezky, které se vám budou zamlouvat nejvíce. A nabídka je opravdu bohatá. Jsou zde zcela jednoduché trasy, které zvládnete "levou zadní" i takové, které vás provedou po pořádných kopcích ke zkamenělým vejcím dinosaurů.

V létě vás ze Žiliny do Nové Bystřice převezou cyklobusy. Jezdí o víkendech a svátcích během roku a přes prázdniny i v pátek. Cyklobus má přívěs na 24 kol. Nebojte se, zkušení "profíci" vám ty vaše naloží tak, aby se celou cestu ze Žiliny přes Krásno nad Kysucou, Starou Bystrici až do cílové stanice vezli naprosto bezpečně. Takto se vyhnete rušným cestám a klidně a zejména bezpečně začnete objevovat ty nejkrásnější místa.

K nim vás zavedou cyklostezky, na kterých kromě výhledu objevíte i zajímavé historické památky a možná zde najdete i nové kamarády.

Zkuste tyto zajímavé cyklostezky:
• Cyklostezka vzájemnosti
• Bystrická cyklostezka
• Okolo vodní nádrže Nová Bystrica
• Okruh okolo Rudiny
• Okolím Oščadnice

Chcete aby vaše dítě nebylo v zajetí počítačových her, tabletů či mobilů, ale aby se i hýbalo a mělo radost z pohybu? Tak neváhejte a začněte s ním aktivně sportovat. Cyklistika může být tou správnou volbou.

Nezapomínejte však na bezpečnost - přilba, chrániče a reflexní prvky patří do základní výbavy.

A teď směle šlápněte do pedálů!


Co je na malované cyklomapě Kysuce deťom zajímavé a výjimečné?

  • krajina na mapě je zachycena z perspektivy, ve které se snadno orientujete
  • obsahuje bezpečné cyklostezky ověřené Slovenským cykloklubem
  • obsahuje všechny významné zajímavosti regionu
  • pro děti je v mapě i soutěž
  • kresbičky do mapy tvořily děti ze zdejšího regionu a děti z dětských domovů


Partnery projektu jsou: Slovenský cykloklub, nadace Úsměv jako dar, Dětská tour Petra Sagana a další subjekty tohoto regionu.


Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech, popis cyklotras včetně výškových profilů a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu.


Mapu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství je možné dohodnout množstevní slevu na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This