Malovaná cyklomapa Novohrad deťom

9788081441745
129 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-81441-74-5
Značka: Malované mapy
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Jazyk: slovenský
Země: Slovensko
Kraj: Banskobystrický kraj
Materiál: Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě

Ručně malovaná cyklomapa Novohrad deťom

Malované mapy

Máte raději jednoduché cyklostezky po rovince nebo si raději pořádně šlápnete do pedálů? Novohrad má všechno. Na jihu jsou spíše rovinky, po kterých se povozíte klidným tempem, užíváte si lesní cestičky a něco nového se dozvíte na naučných stezkách. Na severu jsou zase kopce a výhledy do dolin, které jsou odměnou za zvládnuté stoupání.

Auta tu moc nejezdí, takže se můžete klidně projíždět i s dětmi. Nezapomeňte ale na to, že jízdní kolo i vaše výstroj musí být vždy dobře připraveny. Nesmí vám chybět přilba a v létě myslete na dostatečné zásoby vody.

Mezi hradem Šomoška a maďarskou obcí Ipolytarnóc je asi 24 kilometrů dlouhá neobyčejná trasa, kterou nazývají "zemí nejmladších sopek" nebo také "Pompeje pravěku". To proto, že archeologové i zcela obyčejní lidé na těchto místech objevili zkameněliny a důkazy o tom, že zde někdy bylo moře a vybuchovaly sopky. Některé hrady jsou zde postaveny na jejich pozůstatcích. Už z dálky uvidíte i jeden zvláštní hřeben, který se jmenuje Soví hrad. Je to vlastně nevytečená láva ze sopky, která celá zkameněla. Zajímavé, co říkáte?
Na cyklostezkách po okolí objevíte mnoho zajímavých míst. Některé vás budou lákat zastavit a vykoupat se nebo probádat rozvaliny hradů. Jiné vás zase zavedou za pravěkými stopami. Záleží jen na vás, zda se vypravíte do kopců nebo do dolin.
Novohrad se vyplatí vidět ze všech stran. Pozor, překračování hranice nezapomeňte na platné doklady.

Chcete aby Vaše dítě nebylo v zajetí počítačových her, tabletů či mobilů, ale aby se i hýbalo a mělo radost z pohybu? Tak neváhejte a začněte s ním aktivně sportovat. Cyklistika může být tou správnou volbou.

A teď směle šlápněte do pedálů!


Co je na této ručně malované cyklomapě zajímavé a výjimečné?

  • krajina na mapě je zachycena z perspektivy, ve které se snadno orientujete
  • obsahuje bezpečné cyklostezky ověřené Slovenským cykloklubem
  • obsahuje všechny významné zajímavosti regionu
  • pro děti je v mapě i soutěž
  • kresbičky do mapy tvořily děti ze zdejšího regionu a děti z dětských domovů


Partnery projektu jsou: Slovenský cykloklub, nadace Úsměv jako dar, Dětská tour Petra Sagana a další subjekty tohoto regionu.


Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech, popis cyklotras včetně výškových profilů a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu.


Mapu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství je možné dohodnout množstevní slevu na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This