Moravské hrady a zámky z nebe + audiokniha na DVD

978-80-88259-64-0-1
699 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88259-64-0-1
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Milan Paprčka, Martina Grznárová, DVD namluvili lidé z CBS Nakladatelství
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Milan Paprčka, Ing. Matúš Krajňák, Simona Nádašiová, Petra Seifertová, Ing. Jakub Chovan, Dušan Hein, Radovan Trnka, Mgr. Miroslav Gecovič, Ing. Kamil Glovňa, Ondřej Javořík)
Autoři textů: Radka Srněnská
Rok vydání: 2020
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 152
Vazba: Pevná
Země: Česká republika

Kniha leteckých fotografií moravských hradů a zámků + DVD s namluvenými pověstmi

Česko z nebe

Nechte se unášet fantazií a ponořte se do příběhů a legend, kterými jsou opředeny věhlasné i méně známé moravské hrady a zámky. Prolistujte tuto knihu unikátních fotografií, díky níž pohledem dosud nepoznaným spatříte nevšední krásu lidského díla, užasnete nad genialitou dávných stavitelů a zjistíte, že Morava je vskutku zemí pohádkovou.


Když se řekne „poklad“, většinou si vybavíme truhlici plnou zlaťáků, drahokamů nebo klenotů. Jsou však poklady jiné, které mnohdy míjíme den co den a bereme je jako samozřejmou součást naší krajiny. Těmi poklady jsou hrady a zámky.
Vydejte se s námi za těmito jedinečnými poklady a prolétněte se nad Moravou, kolébkou naší kultury. Zámků, hradů i jejich pozůstatků zde najdete nepřeberné množství. A zjistíte, že z nebe vypadají úplně jinak, než jak je znáte ze země.

Ke knize vznikla i nahrávka pověstí hradů a zámků, kterou namluvili lidé z CBS Nakladatelství. Audiokniha vznikla v době pandemie koronaviru na jaře 2020. Přáním CBS Nakladatelství bylo, přinést lidem, kteří jsou nuceně uzavřeni před světem, nemohou cestovat a setkávat se se svými blízkými, virtuální poznávání moravských hradů a zámků netradičním pohledem – z nebe. Starší lidé mohou mít někdy problémy se čtením, proto sami zaměstnanci CBS Nakladatelství nebo jejich rodinní příslušníci namluvili pověsti k hradům a zámkům z této knihy, aby naši senioři měli toto poznávání jednodušší a zajímavější.

V knize najdete netradiční pohledy na téměř 60 moravských hradů, zámků nebo zřícenin. Najdete zde ty nejznámější hrady a zámky jako je Bouzov, Telč, Bítov, Vranov nad Dyjí, Perštejn, Špilberk, Mikulov, Valtice, Lednice, ale i méně známá místa, o kterých se v knize dozvíte možná poprvé - hrady Roštejn, Nový hrad, Malenovice, Nový Světlov, zříceniny Cimburk, Brníčko nebo Starý Jičín, zámky Tovačov, Veselíčko nebo Kvasice.

Ke každému objektu najdete vedle fotografie také jeho pověst.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistujte onlineTato kniha je určená milovníkům hradů a zámků, Moravy a také létání a letecké fotografie. Užijte si, prosím, nebeské pohledy na skutečné historické skvosty. Přejeme Vám příjemný kulturní a estetický zážitek.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This