Okamih cechu Hubertovho

SKU 9788081441752
349 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
Unikátní kniha, která vám prostřednictvím jedinečných fotografií přiblíží slovenskou myslivost, jeho tradice, kulturu a etiku. Vnímejte ho jako životní poslání těch, kteří ho hrdě, dobrovolně a s láskou k přírodě i zvěři celoživotně vykonávají, a ne jako rozmar těch, kteří ho považují za příležitostní rozptýlení.
Slovenská myslivost je součástí kulturního dědictví národa, prostředkem tvorby a ochrany přírodního prostředí a významným nástrojem rozvoje venkova.

Pro zachování moderní myslivosti, jejíž skutečný význam a poslání je dnes často konfrontován s vyhraněnými názory environmentálních filozofů, je nesmírně důležité, aby bylo zvěčněné v čase, na historicky nezpochybnitelných, a pro laickou veřejnost srozumitelných principech.

Lov zvěře je téměř tak starý jako lidstvo samo. Už v pradávných časech lovci tvořili skupiny, aby snáz a s větší jistotou lovili.

Až později, s vývojem lovecké morálky, a souborem určitých pravidel, se začali vytvářet myslivecké spolky, aby tak efektivněji chránily zvěř i svoje zájmy. Dávno jsou pryč doby, kdy byl lov nevyhnutelnou obživou lidí nebo jen zábavou. První spolky nesly ve svých myšlenkách cílevědomé hospodaření se zvěří, její chov, ochranu i lov podle určitých zásad. Dnešní opravdoví myslivci se liší od obyčejných lovců právě tím, že ctí tradice, dodržují zvyky, ale hlavně odkaz svatého Huberta, patrona myslivců, a to: „Zvěř nejprve chránit, starat se o ni a až pak ji lovit.“

Je proto nutné dodat, že myslivost má spojovat a ne rozdělovat. Tak jako zvířata a rostliny patří k sobě, pak i myslivci žijí ve společné harmonii s přírodou.

Slovensko je jedním z posledních ostrovů evropské divočiny.

V knize Okamih cechu Hubertovho najdete:

  • více než 150 úchvatných fotografií nádherné slovenské přírody a její přirozené obyvatele
  • pravdivé informace o ochraně přírody a práci myslivců
  • informace pro myslivce, ale nejen pro ně
  • jiný pohled na myslivost, tradice a současnost
  • kniha je ve slovenské a anglické mutaci
  • je vhodná jako hodnotný dárek, prezentační předmět, případně jako učební pomůcka


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This