Piešťany a okolie z neba

9788081442094
499 Kč
Vyprodáno
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442094
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Milan Paprčka, Miroslava Daranská, Ing. Matej Schwarzbacher
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 236
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Trnavský kraj

Zalétejte si spolu s touto knihou nad Piešťany a okolí a určitě se Vám naskytnou zcela neznámé pohledy na známá místa. Unikátní fotografie z letadla a z dronu vám to umožní.

Piešťany, město proslulé lázeňstvím, které leží v náručí Malých Karpat a Povážského Inovce. Kdo jen jednou zavítá do Piešťan, neubrání se přání vrátit se. Město k tomu předurčuje výborná poloha a snadná dostupnost. Bohaté tradice lázeňství a cestovního ruchu dělají z téměř třicetitisícového městečka atraktivní a vyhledávané místo. Kouzlo městu dodává vinoucí se modrá stuha Váhu, nejdelší slovenské řeky. Město má příjemnou vnitrozemskou atmosférou a nejvíce slunečními dny v roce.

Piešťany mají bohatou historii a dodnes jsou vyhledávaným lázeňským městem. Jsou i významným centrem kultury, sportu a turistiky. Obtokové rameno Váhu je biotopem vzácných druhů rostlin a živočichů. Neobyčejný zážitek nabízí chráněný areál Sĺňava a téměř pohádkový Ptačí ostrov. Ve městě také pulzuje bohatý společenský život s množstvím různých festivalů a akcí.
V Piešťanech pramení 10 zřídel přírodních léčivých minerálních vod s teplotou od 67 ° do 69 ° C s obsahem minerálních látek a volných plynů. Účinek lázeňské léčby znásobují udržované parky a květinové záhony. Lázeňský ostrov je malou botanickou zahradou. Vznikla na půdě lužního lesa přibližně před 150 lety.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistujte online

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This