Revúca a okolie z neba

9788081442636
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442636
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Bohuš Schwarzbacher, Miroslava Osvaldová, CBS Flying Team
Rok vydání: 2020
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 144
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Okolí Revúce patří k poměrně málo známým koutům Slovenska. Návštěvníci však mohou obdivovat mnoho krás tohoto kraje.
Severu dominuje panenská divočina Muránské planiny a starobylé zdi hradu Muráň. Střed regionu je známý především slavnou národní a hornickou historií. Jihu vládne zejména slunce, teplo a voda.
Mezi největší lákadla regionu patří oblast Muránské planiny v jeho severní části. V jejím srdci leží hrad Muráň, který kraloval širokému okolí už od 13. století. Kdysi přepychový hrad je dnes ruinou. Samotná Muránska planina je jakýmsi ostrovem divočiny. Zdejší lesy jsou jen málo narušené činností člověka. Jejich divokost podtrhuje i unikátní polodivokých chov koní. Pohled na volně se pasoucí koně patří k vskutku vzácným zážitkům.
Pokud si chcete Muráň vychutnat i jinými smysly, ochutnejte dnes už legendární muráňské buchty.
Samotné okresní město Revúca se ve své nejstarší historii zmiňuje zejména v souvislosti s Muránským panstvím a s hornictvím. V 60. letech 19. století se stala jedním z center slovenského národního a kulturního života. V roce 1862 zde bylo založeno První slovenské gymnázium, zároveň první úplná střední škola v historii Slováků. Tak jako celý Gemer, i okolí Revúce vzkvétalo zejména díky hornictví. Několik století byly gemerské doly na výsluní. Byly známé daleko za hranicemi Uherska. Po celém regionu jsou roztroušeny i mnohé technické památky jako vzpomínky na slavnou hornickou historii.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistovat online

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This