Semilsko, Turnovsko a Jilemnicko

MM00111
60 Kč
Vyprodáno
1
Podrobnosti o produktu
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.
Rozměr: B1 (87 x 65 cm)
Země: Česká republika
Malba mapy: Miroslav Kapsdorfer
Malby objektů: Bc. Lucie Marková-Holíková, Mgr. Art Šárka Šuláková, Mgr. Vladimír Šuster
Materiál: Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě
ISBN: 978-80-88259-12-1
Značka: Malované mapy
Kraj: Liberecký kraj

Ručně malovaná mapa regionu Semilsko, Turnovsko a Jilemnicko

Malované mapy

Toto území se rozkládá v těsné blízkosti vyhlášeného Českého ráje. Ráz zdejšího regionu utvářela především řeka Jizera, která mezi Železným Brodem a Semily vyhloubila unikátní kaňon. Jizerský voda byla v regionu dlouhá staletí i chlebodárkyní, neboť byla také důležitou veličinou pro vznikající průmysl.

I díky tomu zde najdete kromě nádherné přírody hned několik výjimečných technických památek:

  • v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech uvidíte expozici věnovanou pilníkářské dílně
  • vodní mlýn v Roztokách u Semil, který jako jediný u nás má tzv. štosku na čištění krupice
  • jak se vyrábělo, zpracovával len nebo se šily boty vám ukáží v Muzeu krkonošských řemesel v Poniklé
  • v druhé nejstarší sklárně u nás - v Harrachově si můžete prohlédnout sklářskou práci v plném provozu
  • v jedné nejmodernější mineralogických expozic se dozvíte více o těžbě drahých kamenů - ta je v Muzeu Českého ráje v Turnově


Milovníky hradů a zámků nadchne hrad Valdštějn a Hrubá skála, které jsou zasazené v pískovcových skalách nebo empírový zámek Hrubý Rohozec.

Pro ty, co rádi objevují méně známé, ale neméně zajímavé místa jsou pozůstatky původních strážců vodních cest jako Nístějka, Zbirohy, Štěpanice nebo hrad Kumburk u Nové Paky.

Ačkoliv královnou všech zdejších vyhlídek je nepochybně symbol Českého ráje - zřícenina hradu Trosky, nezapomenutelné pohledy do okolí nabízí i několik rozhleden:
  • na Kozákově
  • kamenná Allainova věž
  • Tichánkova rozhledna na vrchu Tábor

Malovaná mapa Semilska, Turnovska a Jilemnicka vám přináší pohled na turisticky atraktivní region, který přiláká ročně desetitisíce návštěvníků. Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické typografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí.


Malované mapy si ale zachovávají přesnost typografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty tohoto regionu.


PROHLÉDNĚTE SI INTERAKTIVNÍ PODOBU MAPY

Interaktivní mapa

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech a také praktické informace a kontakty na infocentra, ubytování, zámky a hrady v regionu. Najdete zde také QR kód ke stáhnutí interaktivní mapy do mobilu.

Mapa je dvojjazyčná - povídání o zajímavostech v regionu na zadní straně jsou v českém a anglickém jazyce.

Provedení mapy: jako skládaná a jako nástěnná s možností lištování. Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě

Mapu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství je možné dohodnout množstevní slevu na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This