Senica a okolie z neba

9788081442148
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442094
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Jakub Chovan, Matej Schwarzbacher
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 152
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Trnavský kraj
Prohlédněte si krásy Senice a okolí, jak jste je možná nikdy neviděli. Z nebe!
Na jedinečných snímcích si vychutnáte krásy Senice, zajímavé okolní obce a nádhernou okolní přírodu. Tato kniha nabízí unikátní pohled na dobře známá místa, které při pohledu shora mohou přinášet zcela nový zážitek.
Senice leží v nejzápadnější části Slovenska pod odvěkým dohledem Malých Karpat. Příznačný kolorit jí dodávají rozlehlé váté písky, širé borové lesy či úrodné pahorky poseté vinicemi. Jde snad o jeden z nejrázovitějších regionů Slovenska. Záhoří. Díky výhodné poloze a příjemnému klimatu patří k nejdéle osídleným koutem naší země. První nálezy spadají již do období zhruba 250 tisíc let př. n. l. Jednou z částí Záhoří je i okolí Senice.
Jako pohraniční region je lemován vodami Moravy či zdmi strážných hradů. Samotnou Senici nejvíce ovlivňoval nedaleký hrad Branč. Jeho poměrně zachované ruiny jsou výraznou dominantou okolí a po krátkém výstupu se vám odmění brilantním výhledem do širokého okolí. Nad malokarpatskými lesy se tyčí i jiné stavby opředené legendami. Starobylá zřícenina hradu Korlátko se nachází jen několik minut pěšky od Rozběhů, místní části obce Cerová. Nad Rozběhy se nachází i netradiční kamenná rozhledna, s troškou představivosti připomínající věž starobylého hradu.
Jedním z nejvýznamnějších míst regionu, ale i celého Slovenska je bezesporu městečko Šaštín- Stráže.

Na místní faře vesničky Hlboké nedaleko Senice, v roce 1843 Ľudovít Štúr, Jozef Miloslav Hurban a Michal Miloslav Hodža uzákonili spisovnou slovenštinu. Právě v prostorách tehdejší fary je zřízena i pamětní pokoj J. M. Hurbana a na místním hřbitově stojí i mohyla věnována jeho památce.

Určitě nevynechejte ani světoznámé přírodní léčebné lázně Smrdáky. Jejich idylická a klidná atmosféra uprostřed přírody je přímo stvořená na relax lázeňských hostů, ale i náhodné návštěvníky obce.

V tomto kraji se však nachází i mnoho jiných, méně známých míst, které stojí za poznání. A protože člověk je tvor zvědavý, kouzlo nepoznaného slibuje opravdu jedinečný zážitek.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistujte online


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This