Strakonicko z nebe

978-80-88259-76-3
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88259-76-3
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Matúš Krajňák a Martina Hošková
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Ing. Matúš Krajňák, Radovan Trnka, Milan Paprčka, Simona Nádašiová, Ing. Kamil Glovňa, Ing. Jakub Chovan), Jindřich Fajmon, Michal Dorunda, Toni Dusek
Autoři textů: Radka Srněnská
Rok vydání: 2020
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 136
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický
Země: Česká republika
Kraj: Jihočeský kraj

Kniha leteckých fotografií okresu Strakonice

Česko z nebe

Prolétněte se nad pohádkovou krajinou, která zní písněmi dudáků, zhlédněte se v hladinách desítek rybníků a poznejte záludnosti jezů na zlatonosné řece Otavě. Tato kniha vám představí všechny krásy Strakonicka zcela jedinečným pohledem – z nebe.

RÁJ RYBNÍKŮ A ŽIVOTODÁRNÉ VODY

Vstupme prostřednictvím dechberoucích fotografií do malebného regionu na jihozápadě Čech, který často bývá považován za bránu Šumavy. Jeho přirozeným centrem je starobylé město Strakonice, město, v němž se zrodila pověst o Švandovi s očarovanými dudami. Již od 13. století se strakonický hrad pyšně zhlíží ve vodách řeky Otavy, jejíž zlaté poklady objevili už dávní Keltové a jejíž záludnosti znají všichni pravověrní vodáci.

Otava je jakousi osou této pozoruhodné krajiny zlatavých polí, luk, borových lesů, rybníků, vesnic a městeček jako malovaných. Mnohé zdejší tvrze a zámečky potvrzují bývalou slávu celého Strakonicka. Jak důležité místo má v životě jihočeského regionu voda, se snadno přesvědčíte ve Vodňanech, slavném městě rybníků. Věděli jste, že se zde nachází střední rybářská škola? Je jedinou školou v České republice i v mezinárodním měřítku, kde se vyučuje rybářství jako studijní obor.

V knize si prohlédnete jak z nebe vypadají Strakonice a Vodňany, ale i další půvabné obce, městečka, hrady, zámky, rozhledny nebo přírodní krásy tohoto regionu.

Uvidíte např. obce a města: Třebohostice, Střelské Hoštice, Štěchovice, Drachkov, Hoslovice, Zahorčice, Hoštice, Volyně, Litochovice, Bavorov, Krašlovice, Třešovice, Čejetice, Sedlice, Buzice, Chobot, Bezdědovice, Bělčice, Lnáře, Blatná, zříceninu hradu Helfenburk, poutní místo Lomec, zámek ve Škvořeticích, Lnářích nebo v Blatné.

A je toho mnohem víc, co v knize uvidíte netradičním pohledem. Přesvědčte se a prolistujte si knihu online.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Strakonicko z nebe - prolistujte online

Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět tento region z malého letadla.

Kniha potěší každého milovníka Strakonicka, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This