Tachov a okolí z nebe

978-80-88427-81-0
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-81-0
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Radka Srněnská a CBS Flying Team
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Ing. Kamil Glovňa, Ing. Matúš Krajňák, Ladislav Pouč, Milan Paprčka, Peter Cíger), Balony.cz Vladimír Ekrt
Autoři textů: Mgr. Barbora Šupíková, Radka Srněnská, Bc. Marie Machů
Rok vydání: 2022
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 112
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický, německý
Země: Česká republika
Kraj: Plzeňský kraj
Materiál: Vytištěno na papír s certifikací FSC - papír ze zodpovědných zdrojů

Kniha leteckých fotografií z SO ORP Tachov

Česko z nebe

V České republice je řada míst s neporušenou přírodou, záhadnými zříceninami, skvostnými zámky a stále živými tradicemi. Jedním z těch míst je okolí Tachova a Český les. Poznejte krásy tohoto regionu s tisíciletou historií trochu jinak – z nebes!

KRAJ LESŮ, TICHA, SAMOTY…

...kraj, jehož návštěva je pohlazením na duši, závanem dávné historie a únikem ze skutečna. Bohatství dějinných událostí vás tady provází na každém kroku, zdejší tak trochu tajemná atmosféra odsouvá starosti všedních dní do ztracena.

To všechno vás pohltí v okamžiku, kdy se ocitnete v Tachově a jeho bezprostředním okolím, kterým je Český les a jeho podhůří. Tento kraj není pro každého a ne každý pochopí jeho duchovní rozměr. Musíte se na něj naladit a upustit od očekávání, která možná máte při návštěvě jiných turistických lokalit. Má zvláštní náladu a postrádá monstrózní lákadla, takže pro mnohé turisty dnešní konzumní společnosti je takříkajíc nezajímavý. Ale právě pro tu svoji „nezajímavost“ je tak přitažlivý.

Oblastí Českého lesa se můžete toulat pěšky nebo na kole celý den lesy táhnoucími se od obzoru k obzoru, v nichž tu a tam narazíte na mlčenlivé svědky vcelku nedávné historie v podobě mechem obrostlých základů domů zmizelých vesnic, zplanělých ovocných sadů, starého hrnce vykukujícího z hromádky zetlelého listí, polorozpadlého kostela, který kdysi slavnostně vítal poutníky.

Ideálním východiskem výprav do Českého lesa je Tachov – starobylé město obehnané pevnými hradbami, jehož historie sahá hluboko do minulosti. Vyrostlo na významné obchodní stezce zvané Norimberská v podhradí mohutného královského hradu, na němž velmi rád pobýval i císař Karel IV. S historií Tachova, poprvé zmíněného roku 1115, se seznámíte na zámku vystavěného na místě středověkého hradu, jehož dějiny jsou neodmyslitelně spjaty především s rodem Windischgrätzů. Dílo tohoto významného rodu připomíná i nedaleká jízdárna Světce, která je největší jízdárnou v České republice a druhou největší jízdárnou v Evropě.


Na svých toulkách po okolí Tachova si mnohdy budete připadat jako v jiném světě. Vždyť jak jinak nazvat pocit, který se vás zmocní v okamžiku, když se z frekventovaného Rozvadova za několik desítek minut ocitnete u kouzelného loveckého zámečku Diana anebo ve vesničce jménem Svatá Kateřina se starodávným kostelem pamatujícím časy slohu románského, když cestou do údolí objevíte zapomenuté poutní místo s rozpadajícím se kostelem, když se jen tak zastavíte a zaposloucháte se do zpěvu ptáků a cvrkotu hmyzu… Dopřejte si návštěvu tohoto magického regionu. Třeba alespoň při listování touto knihou, která vám představí Tachov a jeho okolí z jiné perspektivy – z nebes…


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Tachov a okolí z nebe

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Tachovsko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na tato místa rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve třech jazycích - v českém, německém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This