Trebišov a okolie z neba

9788081442421
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442421
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Jakub Chovan, Bohuš Schwarzbacher, Luboš Vyskoč
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 192
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Košický kraj
Vychutnejte si krásy Trebišova a jeho okolí, jak jste je možná nikdy neviděli. Jedinečným pohledem z nebe!
Na leteckých snímcích uvidíte zajímavé obce a okolní přírodu. Tato kniha nabízí unikátní pohled na dobře známá místa, které při pohledu shora mohou přinášet zcela nový zážitek.
Okolí Trebišova je pohraniční oblast na Slovensko-maďarsko-ukrajinském pomezí. Celý leží na Východoslovenské rovině a je kouskem mozaiky jednoho z najrázovitejších regionů Slovenska - Zemplína.
Centry celého kraje jsou města Trebisov - jako centrum jižního Zemplína - a Kráľovský Chlmec - jako centrum regionu Medzibodrožie.
Snad největší atrakcí Trebišova je historický zámeček rodu Andrášovců z konce 18. století. Obklopený je rozsáhlým anglickým parkem s dřevinami z celého světa.
Výjimečnost regionu podtrhuje zejména tokajská vinařská oblast v jeho jihozápadní části. Právě zde se zrodilo snad jedno z nejslavnějších vín, jaké na Slovensku mají. Speciální způsob výroby a zrání vína mu dodává neopakovatelný ráz, který nemá žádné jiné víno na světě. Cesta nápoje bohů začíná v pohádkových scenériích vinic, sluncem zalitých strání či malebných starodávných sklípků.
Podmanivá je však i zdejší příroda. Klidné toky řek Ondava, Latorica a Bodrogu zde vytvořily mnohé překrásné zákoutí. Poznat je můžete například i přímo z paluby vyhlídkové loďky na Bodrogu. Četné jsou v regionu i lužní lesy, rybníky či mrtvé ramena, které se staly domovem množství vzácného ptactva či ryb.
V tomto kraji se však nachází i mnoho jiných, méně známých míst, které stojí za poznání. A protože člověk je tvor zvědavý, kouzlo nepoznaného slibuje opravdu jedinečný zážitek.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This