Trnava a okolie z neba

9788081442698
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442698
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Bohuš Schwarzbacher, CBS Flying Team
Rok vydání: 2020
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 144
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Trnava - první privilegované svobodné královské město. Tímto prvenstvím se pyšní Trnava od roku 1238. Mimořádně zachované středověké opevnění a majestátní renesanční městská věž hlídají a kralují celému městu. Ze starobylých uliček dodnes dýchá atmosféra jednoho z nejvýznamnějších uherských měst. Avšak není to jen nejdelší historie z míst, která dodává Trnavě jiskru jedinečnosti. Trnavu zdobí i množství kostelů, díky kterým si vysloužila pojmenování " malý Řím". Pozorně naslouchejte starobylým zdí Baziliky sv. Mikuláše či Katedrály sv. Jana Křtitele, které v sobě ukrývají množství příběhů.
Korunu nad celým regionem tvoří Malé Karpaty. Zvláštním šarmem oplývají starobylé zříceniny hradů, ukryté v jejich lesích. Hlavním úkolem hradů Ostrý Kámen a Dobrá Voda byla kdysi ochrana důležité cesty z Trnavy na Záhoří a na Moravu. Časy největší slávy už mají sice dávno za sebou, ale podmanivé výhledy tu na vás čekají stále.
Největší historický skvost se však nachází pod Malými Karpaty v obci Smolenice. Je jím půvabný Smolenický zámek.
Okolí Trnavy je však i regionem vína. Tradice výroby vína je zde hluboce zakořeněná. Už odedávna se v místních vinicích a sklípcích vyráběly a ochutnávali lahodná vína. Není proto překvapením, že nejslavnější vinařství Slovenska sídlí právě zde. Ochutnat víno přímo tam, kde se zrodilo a kde mu zkušený vinař vdechl srdce i duši a kde vám poví jeho úžasný příběh, je jedinečný zážitek.
V tomto kraji se však nachází i mnoho jiných, méně známých míst, které stojí za poznání. A protože člověk je tvor zvědavý, kouzlo nepoznaného slibuje opravdu jedinečný zážitek.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistovat online

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This