Uherskobrodsko z nebe

978-80-88427-29-2
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-29-2
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Jakub Petráš, Jakub Chovan, Juraj Jankovič
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Milan Paprčka, Ing. Jakub Chovan, Ing. Juraj Jankovič, Ing. Kamil Glovňa, Radovan Trnka, Peter Cíger, Ing. Matúš Krajňák, Aleš Mucha, Mgr. Marcel Bosnyák), Ing. Radovan Chvíla
Autoři textů: Mgr. Jakub Petráš, Mgr. Barbora Šupíková, Radka Srněnská
Rok vydání: 2022
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 128
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický
Země: Česká republika
Kraj: Zlínský kraj
Materiál: Vytištěno na papír s certifikací FSC - papír ze zodpovědných zdrojů

Kniha leteckých fotografií z SO ORP Uherský Brod

Česko z nebe

Uherskobrodsko, to jsou příkladně udržované obce, města i živé tradice a lidé s otevřeným srdcem. Kombinaci toho všeho můžete vidět právě v této knize, která ukazuje tento Bohem milovaný kraj tak, jak ho jistě neznáte – z nebe.

KRAJEM UČITELE NÁRODŮ

Přijměte pozvání do kraje oplývajícího folklórem, kde mají lidé k sobě blíž, do kraje, v němž je radost žít. Své putování po tomto Bohu zaslíbeném regionu začnete přímo u bran královského města Uherský Brod, jednoho z nejstarších sídel jihovýchodní Moravy.

Věděli jste, že Uherský Brod je jedním ze tří možných rodišť významného pedagoga Jana Amose Komenského? Zbytky městského opevnění s jedinou dochovanou vstupní bránou vás zavedou přímo do Muzea Jana Amose Komenského, jehož expozice vás seznámí s životem i dílem tohoto slavného muže, nazývaného učitel národů. Na uherskobrodské radnici vás mile překvapí Černý Janek, symbol a strážce města, který tahá za provaz zvonku ve výklenku každou hodinu, vždy minutu před celou, a to už od roku 1706. Vaše další kroky budou možná směřovat do blízkých Veletin, které se pyšní památkovou rezervací Stará Hora.

V nedalekém Vlčnově se vždy o Svatodušní neděli pořádá nejznámější slovácká národopisná slavnost, Jízda králů. Jakmile se při poznávání Uherskobrodska přiblížíte o fašankové sobotě ke slovenské hranici, přivítá vás vůně koblih, pálenky nebo čerstvého uzeného. Ve Strání se navíc budete moct pokochat tancem Pod šable, mužským mečovým tancem s červenými dřevěnými šavlemi s mosaznými kroužky.

Na různorodost regionu poukazuje kontrast zámku Nový Světlov vystavěného v bohatém stylu anglické tudorovské gotiky a strohost, ba dalo by se říci až tvrdost Moravských Kopanic. Právě tam se od nepaměti dějí zázraky. V usedlostech a na samotách ve zdejších svazích a kopcích žily celé generace žen, které prý uměly čarovat, věštit, nahlédnout do budoucnosti, ovlivnit počasí, léčit i zaříkávat lidi, ale také zvířata. Říkalo se jim bohyně.

Při návštěvě Uherského Brodu a okolí na vlastní oči poznáte, že zde lidé žijí v souladu s přírodou a mají k sobě blíže, než tomu je na mnohých jiných místech naší země. Přijmou vás s otevřeným srdcem a dají vám nahlédnout do míst, která jsou jim odjakživa tolik blízká a na která jsou právem hrdí.

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistovat online

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Uherskobrodsko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This