Vysoké Mýto a okolí z nebe

978-80-88427-87-2
629 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-88427-87-2
Značka: Edice Česko z nebe
Autoři: Ing. Jana Bartáková a kolektiv CBS
Autoři fotografií: CBS Flying Team (Milan Paprčka, Andrea Šipošová, Ing. Matúš Krajňák, Ing. Jakub Chovan, Radek Štěrba, Dušan Hein) a archivy obcí Leština a Újezd u Chocně – foto Jaroslav Horák
Autoři textů: Marcela Kaniová, Radka Srněnská, Bc. Marie Machů
Rok vydání: 2022
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 144
Vazba: Pevná
Jazyk: český, anglický
Země: Česká republika
Kraj: Pardubický kraj
Materiál: Vytištěno na papír s certifikací FSC - papír ze zodpovědných zdrojů

Kniha leteckých fotografií z SO ORP Vysoké Mýto

Česko z nebe

Dopřejte si putování romantickou krajinou v podhůří Orlických a Železných hor. Ze země vás dokáže překvapit mnohým, pohledem z nebeské výšky však toho poznáte mnohem víc!

KRAJINOU, V NÍŽ DÝCHÁ HISTORIE

Povšimněte si, s jakou grácií vás z dálky vyhlíží věž vrcholně gotického kostela svatého Vavřince. Podle ní bezpečně poznáte, že jste zavítali do Vysokého Mýta. Pojďte se s městem a jeho nejbližším okolím seznámit trochu netradičně – z nebeské výše.

Vysoké Mýto nechal ve 13. století založit Přemysl Otakar II. jako jedno z věnných měst českých královen. Chcete-li si alespoň trochu představit, jak to tady asi v té době vypadalo, navštivte zdejší náměstí pojmenované právě po městském zakladateli. Nejenže se jedná o vůbec největší čtvercové náměstí v České republice, jeho pravidelný půdorys byl navíc naprosto typickým pro dobu jeho vzniku. Podél historického jádra spatříte také část původních hradeb s dodnes stojícími městskými branami.

Zavítejte i do Českých Heřmanic, jednoho z nejstarších sídel tohoto regionu. Perlou tohoto městečka je nepochybně kostel svatého apoštola Jakuba Staršího, který, ač prošel barokní přestavbou, stále hrdě nese původní gotické prvky.

Další z vašich zastávek může být Choceň, město rozpínající se po obou březích řeky Tiché Orlice. Tady vás okouzlí nejen barokní kostel zasvěcený Františku Serafinskému, ale také půvabné historické centrum nebo renesanční zámek s přízemními arkádami na nádvoří. Dnes v něm sídlí Orlické muzeum, které vám představí expozice o geologii, paleontologii, archeologii i historii v tomto okouzlujícím regionu.

Při poznávání krajiny obklopující Vysoké Mýto, zdejších vesniček, měst nebo přírodních krás zaplaví vaše duše láska. Okouzlením se vám na okamžik zastaví dech a vy s pokorou podlehnete atmosféře těchto pozoruhodných míst, která vám prozradí mnohé zajímavosti ze své historie i současnosti. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe a pozorně poslouchat jejich příběhy.

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Vysokomýtsko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na tato místa rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

PROLISTOVAT KNIHU ONLINE

Prolistovat online

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This