Zemplín z neba

9788081441080
349 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 978-80-81441-08-0
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Milan Paprčka
Rok vydání: 2016
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 192
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Košický kraj
Přinášíme vám velkolepé divadlo nespoutané přírody, které se naskytlo pilotovi letadla. Přinášíme vám Zemplín v celé jeho kráse. Největší slovenský region, jedinečný svou rozmanitostí, jakou jinde na Slovensko nenajdete. Vychutnejte si ho plnými doušky. Z nebe!

Zemplín je turisticky trochu opomíjený region. Ale o to více oceníte při jeho návštěvě jeho krásu. Od nádherné, místy úplně nedotknuté panenské přírody, přes impozantní hrady, všudypřítomný folklór až po dobrosrdečné, přívětivé a veselé obyvatele.

Na leteckých fotografiích vám představíme Karpatské bukové pralesy, přírodní perlu regionu, které jsou zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO. Z výšky se můžete sami přesvědčit o jejich neproniknutelnosti a nedotknutosti. Jsou označované za vrchol přírodního ekosystému.

Neopomineme ani kulturní památky ze seznamu UNESCO, kterými jsou dřevěné kostelíky nebo unikátní muzeum Andy Warhola v Medzilaborcích. Vychutnáme si také nejdelší obloukový viadukt ve střední Evropě, který vede nad Hanušovce nad Topľou a spojuje Šariš a Zemplín, hrad Čičavu, kostel v Humenném a mnoho dalšího. V létě osvěží vody Veľkej Domaše a Zemplínskej Šíravy. No a co po náročném dni potěší víc, jako pohárek vynikajícího a světoznámého tokajského vínka z vinic Tokaje?

I když se Zemplín rozděluje na Horní Zemplín, jehož území spadá pod Prešovský kraj a Dolní Zemplín, patřící ke Košickému kraji, společně ho proletíme jako jeden celek.

Tato kniha vznikla proto, aby představila všem lidem krásy Zemplína pohledem z nebe, jak je vidí jen ptáci nebo piloti letadel.

Čím je kniha Zemplín z neba výjimečná?

  • obsahuje více než 100 leteckých fotografií z regionu Zemplín (Horní a Dolní Zemplín)
  • fotografie byly focené z letadla v různých ročních obdobích
  • fotografie vznikaly několik let a kniha vám je nabízí v jednom celku
  • je ve slovenské a anglické mutaci
  • je vhodná jako hodnotný dárek, prezentační předmět, případně učební pomůcka
Kniha je součástí unikátní edice leteckých knih Slovensko z neba. Autoři knihy vám svou vášeň k létání a pro fotografovaní předají prostřednictvím těchto knih a skrze nádherné letecké záběry.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This