Znojemsko z nebe

SKU 978-80-88259-31-2
349 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu

Kniha leteckých fotografií okresu Znojmo

Česko z nebe

Znojemsko – kraj vína a okurek. Toto přirovnání zná snad každý. Donedávna se v tomto pohraničním regionu nacházela tak zvaná železná opona a hranice mezi Českem a Rakouskem byla ostře hlídaná a neprostupná. Dnes však cestami, které sloužily pohraniční stráži, vedou turistické trasy a cyklotrasy. Pozůstatky pohraničních zátarasů a bývalých strážních věží najdeme v okolí návštěvnického centra Národního parku Podyjí.

Pohledy z výšky Vás zanesou nad krajinu, vinice, města, vesničky, hrady a zámky i jiná zajímavá místa. Věříme, že stejně jako je nekorunovaným králem Znojemské vinařské podoblasti Veltlínské zelené, stane se králem vaší knihovny kniha Znojemsko z nebe.


Většina návštěvníků, kteří Znojmo navštíví, jsou uchváceni jeho krásou, četností historických památek a nádherného zasazení do přírody na břehu řeky Dyje. Unikátní letecké fotografie Znojma a jeho okolí v knize ještě umocní zážitek z tohoto místa. A nejen z tohoto místa. V knize uvidíte jak vypadá pohledem z nebe např.
  • meandry Dyje kolem nejstarší vinice v Evropě - Šobes
  • kostel v Hnánicích, v Hevlíně, v Jiřicích u Miroslavi, v Lechovicích, v Prosiměřicích, v Mikulovicích, kaple sv. Floriána v Moravském Krumlově
  • Areál československého opevnění v Šatově
  • přírodní památka Jemniště, údolí řeky Dyje, vodní nádrž Vranov a Výrovice
  • Emin zámek u Šanova, zámky v Jaroslavicích, Miroslavi, Moravském Krumlově, Jevišovicích, Uherčicích, zámek Vranov nad Dyjí
  • zřícenina hradu Templštejn, Nový Hrádek, hrad Hardegg, Cornštejn, Bítov
  • četné vinice, lom u Hostěradic a v Únanově
  • obce a města Hevlín, Pravice, Dolenice, Bohutice, Vedrovice, Moravský Krumlov, Morašice, Lukov, Pavlice, Blížkovice, Onšov, Lančov
a spoustu dalších zajímavých míst tohoto regionu.

Díky fotografiím v této knize si známá a méně známá místa prohlédnete jinak, očima ptáků.

Kniha potěší každého, kdo má tento kraj rád, ale i toho, kdo chce tento kraj teprve poznat.


Na konci knihy najdete popis zajímavých obcí, kterým záleží na rozvoji regionu, taktéž i popis institucí, které podpořily tento projekt. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích - v českém a anglickém.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Prolistujte online

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This