Zvolen a okolie z neba

9788081442391
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
ISBN: 9788081442407
Značka: Edice Slovensko z neba
Autoři: Jakub Chovan, Matej Schwarzbacher
Rok vydání: 2019
Vydání: 1. vydání
Rozměr: 25,2 x 17,1 cm
Počet stran: 128
Jazyk: slovenský, anglický
Vazba: pevná
Země: Slovenská republika
Kraj: Banskobystrický kraj
Vychutnejte si krásy Zvolena a okolí, jak jste je možná nikdy neviděli. Jedinečným pohledem z nebe!
Na leteckých snímcích uvidíte zajímavé obce a okolní přírodu. Tato kniha nabízí unikátní pohled na dobře známá místa, které při pohledu shora mohou přinášet zcela nový zážitek.

Uprostřed Slovenska pod hradbou pohoří Poľana, Javorie, Štiavnickévrchy a Kremnické vrchy. Právě mezi nimi se rozléhá kotlina, jejíž název propůjčilo město Zvolen - Zvolenská kotlina. Město Zvolen se může pyšnit královskou a bohatou minulostí, kterou dodnes připomínají některé zdejší dominanty. Zejména však Zvolenský zámek, stojící přímo v centru nad řekou Slatina, a Pustý hrad, který se nachází na nedalekém vršku nad soutokem Hronu a Slatiny. Právě Pustý hrad je jednou z nejrozsáhlejších hradních zřícenin nejen na Slovensku, ale i ve střední Evropě. Typický kolorit přidává Zvolenu i centrální Náměstí SNP se dvěma kostely a mnoha historickými budovami. Toto náměstí je zároveň i jedním z největších náměstí ve střední Evropě.

Historickým skvostem můžeme nazvat starobylý kostelík v nedaleké městské části Zolná. Kostel sv. Matouše tu stojí už od konce 13. století.

Svou malebností a možná i zajímavou pověstí o svém vzniku vás okouzlí starobylý hrad Dobrá Niva. I když z něj zůstalo už jen několik zdí, nachází se na skutečně malebném místě s jedinečnou atmosférou.

Snad největší krásu však celému regionu darovala samotná matka příroda. Překrásné pohoří tvoří jakousi korunu kolem celého regionu a dodávají Zvolenu a okolním obcím i jedinečný šmrnc. V tomto kraji se však nachází i mnoho jiných, méně známých míst, které stojí za poznání. A protože člověk je tvor zvědavý, kouzlo nepoznaného slibuje opravdu jedinečný zážitek.

Inspirujte se a zavítejte do Zvolena a okolí!

PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu .

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This