Právě vychází Zlínsko a Otrokovicko z nebe

19. 05. 2023Aktuálně vyšlo

Kniha leteckých fotografií z SO ORP Zlín a Otrokovice – ZLÍNSKO A OTROKOVICKO Z NEBE

Podlehněte pokušení a dopřejte si alespoň letmé poznání „Baťova impéria“ a zajímavé krajiny, v níž Zlín a Otrokovice leží. Jste vítáni!

Zlínsko a Otrokovicko z nebe

KDYŽ SE ŘEKNE ZLÍN…

…zákonitě se vám vybaví i Otrokovice. Tato dvě města, ač z hlediska historického vývoje zcela odlišná, mají mnoho společného, a to především díky novodobým dějinám spjatým s podnikatelským duchem a moderním průmyslem.
Jsou to města živá a moderní, plná zeleně a příležitostí nejen pracovních, ale zejména k odpočinku, kultuře a zábavě. Možná tady na chvilku budete postrádat historické centrum pravidelného půdorysu obklopené výstavnými měšťanskými domy. Pak ale zjistíte, že genius loci Zlína a Otrokovic spočívá v něčem jiném: ve funkcionalistických stavbách první poloviny dvacátého století promyšlených do posledního detailu, které naprosto přesně vypovídají o životním tempu těchto dvou moderních měst.

Ukázka z knihy leteckých fotografií  Zlínsko a Otrokovicko z nebe
Zlín

Projedete se po Baťově kanálu, abyste ochutnali výtečná grilovaná kolena ve Spytihněvi, nahlédnete do historického hřebčince v Tlumačově, vystoupáte na Tlustou horu, kde kdysi bývala zoologická zahrada, abyste se pak s radostným očekáváním vydali do současné Zoo Zlín-Lešná. Obklopující překrásný romantický zámek nabízí pohled do života zvířat napříč všemi kontinenty v prostředí, které co možná nejvíce odpovídá jejich přirozenému prostředí. Jen malý kousek odtud naleznete impozantní poutní chrám ve Štípě, chránící vzácnou sošku Panny Marie Štípské, nebo rozlehlou zříceninu hradu Lukov, jehož historie je spjata se slavným Albrechtem z Valdštejna.

Ukázka z knihy leteckých fotografií Zlínsko a Otrokovicko z nebe
Zámek Lešná

Projdete se hlubokými lesy Hostýnských vrchů a Vizovické vrchoviny, ochutnáte pramen léčivé vody na Malenisku, se zaujetím si vyslechnete historii hradu Malenovice založeného ve 14. století, procítíte trochu tajuplnou atmosféru chřibských lesů, jejichž hradba se tyčí západně od řeky Moravy. Během svých toulek nesčetněkrát zahlédnete z okolních kopců typickou zástavbu Zlína, Otrokovic či s chovem koní spojených Napajedel v obklopení rozmanité a převážně kopcovité krajiny.

A řeknete si spolu s námi – je tady krásně…

Ukázka z knihy leteckých fotografií Zlínsko a Otrokovicko z nebe
Provodov – Malenisko

Věříme, že čtenáře, kteří tento region neznají, Zlínsko a Otrokovicko překvapí stejně příjemně jako nás. A ty, kteří jsou zde doma, kniha potěší netradičními pohledy na známá místa. Kniha potěší každého milovníka tohoto regionu, ať už místního nebo zahraničního turistu, který se na Moravu rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy. Popisky fotografií a texty v knize jsou ve dvou jazycích – v českém a anglickém.

Prolistujte knihu ZLÍNSKO A OTROKOVICKO Z NEBE online

Zlínsko a Otrokovicko z nebe

Pin It on Pinterest

Share This