Tachov má svou knihu z nebe

13. 12. 2022Aktuálně vyšlo

Právě vychází nová kniha leteckých fotografií z SO ORP Tachov – TACHOV A OKOLÍ Z NEBE

  V České republice je řada míst s neporušenou přírodou, záhadnými zříceninami, skvostnými zámky a stále živými tradicemi. Jedním z těch míst je okolí Tachova a Český les. Poznejte krásy tohoto regionu s tisíciletou historií trochu jinak – z nebes!
Tachov a okolí z nebe

KRAJ LESŮ, TICHA, SAMOTY…

…kraj, jehož návštěva je pohlazením na duši, závanem dávné historie a únikem ze skutečna. Bohatství dějinných událostí vás tady provází na každém kroku, zdejší tak trochu tajemná atmosféra odsouvá starosti všedních dní do ztracena. To všechno vás pohltí v okamžiku, kdy se ocitnete v Tachově a jeho bezprostředním okolím, kterým je Český les a jeho podhůří. Tento kraj není pro každého a ne každý pochopí jeho duchovní rozměr. Musíte se na něj naladit a upustit od očekávání, která možná máte při návštěvě jiných turistických lokalit. Má zvláštní náladu a postrádá monstrózní lákadla, takže pro mnohé turisty dnešní konzumní společnosti je takříkajíc nezajímavý. Ale právě pro tu svoji „nezajímavost“ je tak přitažlivý.
Ukázka z knihy leteckých fotografií Tachov a okolí z nebe
Oblastí Českého lesa se můžete toulat pěšky nebo na kole celý den lesy táhnoucími se od obzoru k obzoru, v nichž tu a tam narazíte na mlčenlivé svědky vcelku nedávné historie v podobě mechem obrostlých základů domů zmizelých vesnic, zplanělých ovocných sadů, starého hrnce vykukujícího z hromádky zetlelého listí, polorozpadlého kostela, který kdysi slavnostně vítal poutníky.
Ukázka z knihy leteckých fotografií Tachov a okolí z nebe
Ideálním východiskem výprav do Českého lesa je Tachov – starobylé město obehnané pevnými hradbami, jehož historie sahá hluboko do minulosti. Vyrostlo na významné obchodní stezce zvané Norimberská v podhradí mohutného královského hradu, na němž velmi rád pobýval i císař Karel IV. S historií Tachova, poprvé zmíněného roku 1115, se seznámíte na zámku vystavěného na místě středověkého hradu, jehož dějiny jsou neodmyslitelně spjaty především s rodem Windischgrätzů. Dílo tohoto významného rodu připomíná i nedaleká jízdárna Světce, která je největší jízdárnou v České republice a druhou největší jízdárnou v Evropě.
Ukázka z knihy leteckých fotografií Tachov a okolí z nebe

Na svých toulkách po okolí Tachova si mnohdy budete připadat jako v jiném světě. Vždyť jak jinak nazvat pocit, který se vás zmocní v okamžiku, když se z frekventovaného Rozvadova za několik desítek minut ocitnete u kouzelného loveckého zámečku Diana anebo ve vesničce jménem Svatá Kateřina se starodávným kostelem pamatujícím časy slohu románského, když cestou do údolí objevíte zapomenuté poutní místo s rozpadajícím se kostelem, když se jen tak zastavíte a zaposloucháte se do zpěvu ptáků a cvrkotu hmyzu…

Dopřejte si návštěvu tohoto magického regionu. Třeba alespoň při listování touto knihou, která vám představí Tachov a jeho okolí z jiné perspektivy – z nebes…

Ukázka z knihy leteckých fotografií Tachov a okolí z nebe

 

Prolistujte si knihu TACHOV A OKOLÍ Z NEBE online

Tachov a okolí z nebe

Věříme, milí čtenáři, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět tento region z malého letadla.

Kniha potěší každého milovníka Tachovska, ať už „místního“ nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby regionu, ke kterému se budeme po několika letech vracet a vzpomínat.

Kniha vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst v druhé části knihy.

Popisky fotografií a texty v knize jsou ve třech jazycích – v českém, německém a anglickém.

Pin It on Pinterest

Share This